menstruatie de doua ori in aceeasi luna

23-07-2013
andra.rux
Nu este medic/terapeut
andra.rux
am 19 ani si de regula menstruatia mea dureaza 5 zile..in aceasta luna a venit la data normala, insa a durat o saptamana si pe toata durata a fost de culoare inchisa..dupa 2 zile sangerarea a revenit..am avut stari de ameteala si voma..sunt sanse sa fiu insarcinata sau alta problema?v'as fi recunoscatoare daca m'ati ajuta...multumesc
5 comentarii
0
23-07-2013, ora 16:15
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
atata timp cat tu ai avut menstruatie nu prea sunt sanse sa fii insarcinata, acum depind edaca ai avut contact neprotejat deoaece spermatozoizii traiesc intre 5 si 7 zile ianuntru. poate totusi sa fie o dereglae hormonala.ptr siguranta ta fa un test de sacina..
0
24-07-2013, ora 23:30
andra.rux
Nu este medic/terapeut
andra.rux
multumesc pentru raspuns..astept sa se opreasca sangerarea si am inteles ca la 2 saptamani trebuie sa fac un test..sau as putea sa fac si mai devreme?
0
25-07-2013, ora 14:33
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
da la 2 sapt adik la 14 zile dela data presupusei fertilizari
0
31-07-2013, ora 21:10
andra.rux
Nu este medic/terapeut
andra.rux
sunt ingrijorata pentru ca sangerarea nu mi s'a oprit..este deja de o saptamana jumatate si cu saptamana de dinainte sunt doua saptamani si jumatate.Nu mi s'a mai intamplat niciodata..testul de sarcina se poate face si in timpul menstruatiei?astept cateva sfaturi..va rog
0
02-08-2013, ora 13:36
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
se poate face dimineata la prima urina insa daca ai sangerari..nu cvred sa fii insarcinata, sa nu fie o dereglare mai puternica, raceala, ceva mergi la medic nu e nomal sa te tina atata. neaparat pt ca nu e bn sa piezi atat sange.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •