menstruatie abundenta cu cheaguri de sange

25-01-2016
bea77
Nu este medic/terapeut
bea77
Buna ziua, am39anisi ma confrunt cu 2probleme.De la inceputul anului trecut am dereglari menstruale.din martie SI pana in iunie nu am avut menstruatie.am facut ecograf SI nu a ienit mimic nici chisturi /fibroame nici altceva.mi s-a dat tratam.cu duphaston.dupa tratament in Mai spre sfarsit mi-a venit menstruatia Dar cu hemoragie SI mi s-a dat orgametril pt.a o oprii.in iulie mi-a venit normal menstruatia iar apoi pans in octombrie na Mai venit.in septembeie am fost din nou la control.Am facut ecogeaf intravaginal, papanicolau SI secretie.rezultatele au fost bune.mi Sa dat tratam.cu arefam SI Mia venit menstra in octombrie.apoi pans in decembeie n-am Mai avut.pe15 decembeie Mia venit SI ma tinut norma 5 zile.apoi pe25 decembrie a venit hemoragie cu cheaguri care ma tinut o zi SI Sa oprit fara tratament.pe31 decembeie la fel hemoragie cu cheaguri SI dips o zi Sa oprit.acum in ianuarie Mia venit pe12 ma tinut 5zile normal apoi in a6a zi hemoragie cu cheaguri.am vorbit cu medicul SI Mia zis Sa iau orgametril.de PE 19am inceput tratamentul SI se oprise pana aseara cans a venit iar hemoragie cu cheaguri.mentionez ca bunica din partea mamei a intrat la menopauza la40ani, iar mama a intrat fortat prin operator la35ani.e posibil ca acestea Sa fie simptomele premenopauzei say trebuie Sa Mai fac SI alte investigatii SI care.A doua problems este ca in timpul actului sexual sotul imi spine ca sunt pres fierbinte SI ca Il arde Rau ceea CE be creaza discomfort. VA multimesc.
1 comentarii
0
25-01-2016, ora 05:14
bea77
Nu este medic/terapeut
bea77
Am uitat Sa specific ca uneori transpir noaptea de la gat in sus SI mie f calf alteori am insomnii.Acum de dimineata hemoragia cu cheaguri Sa oprit total.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Asocieri bidirecționale între tulburările premenstruale și depresia perinatală (studiu suedez)
  •