menstruatie

16-05-2008
aridana
Nu este medic/terapeut
aridana
As vrea sa v aintreb ceva legat de cilcul menstraul.Am nascut de 3 ani si jumatate si de atunci ma confrut cu tot felul de probleme.Am stati de rau osci;atii de tensiune pa;pitatii lucruri care inainte de a naste nici nu am stiu ca exista.Totdeauna inainte de menstruatie cam cu doua saptamani sunt terminata si sa explic in ce sens:am tot felul de stari de rau:bufeuri puternice cu transpiratii si lipsa de aer oscilatii de tensiune arteriala slabiciune generala(nu pot sta pe picioare)ameteli foarte puternice (vad totul in ceata senzatie de nesiguranta in mers in vorbire) frisoane senzatie de tremor interior senzatie de voma palpitatii dureri de cap(in crestetiul capului cu ochi cu tot) agitatie nervozitate frica si toate sunt asa bruste;deci ma simt forta rau.Luna asta mi-a intarziat 12zile deja.Mi-am facut test de sarcina (cu toate ca eu stiu ca nu am cum sa fiu inscarcinata) si a iesit negativ.Starile de acum sunt insuportabile bufeurile slabiciunea generala(cu stare de lesin) ameteliel oscilatiile de dispozitie sunt de nesuportat.Iimi afecteaza viata de zi cu zi nu stiu ce sa iau(iau bisoprolol pt tensiune) ce sa fac plag si ajung la disperare.nu mai suport. Oare de ce mi-a intarxiat asa sde mult? e ceva grav? ce e de facut?analize de sange am facut si toate sunt ok doar acid vanil mandelic e putin mai mare(26 si ei zic normal 13)dar am facut rmn abdominal si e tot ok. Va rog ajutati-ma cu un sfat cu o explicatie? Multumesc!!
1 comentarii
0
25-09-2008, ora 00:00
82ramo
Nu este medic/terapeut
82ramo
Ai incercat sa mergi la un ginecolog? Poate starie acestea sunt cauzate de zona genitala(ovare, trompe, uter) Trebuie neaparat sa te consulte un ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.