meningita? | Forumul Medical ROmedic

meningita?

25-04-2013
denis1234
Nu este medic/terapeut
denis1234
Buna seara! Sunt fata, si am 18 ani. In urma cu 2 saptamani si jumatate, am avut dureri puternice de ochi, cap deasupra de ochi si sensibilitate la lumina( nu puteam sa tin ochii deschisi la lumina de afara) si zgomot. Am fost la medicul de familie, si m-a diagnosticat cu sinuzita, dupa care am urmat un tratament de 7 zile cu Augmentin 875/ 125mg si Nurofen durere 200 mg. Dupa 2 zile de tratament, am observat o reducere semnificativa a simptomelor. Am terminat totusi intreaga perioada de tratament, dupa care am inceput sa ma simt normal. Dupa aprox. o sapt de la terminarea tratamentului, adica de vreo 3 zile, am inceput sa am o stare puternica de ameteala, durere de cap si ochi in aceleasi zone+ in zona tamplelor(simt la masare un fel de lichid si gloduri foarte mici), si in partea de sus a nasului, dezorientare, tiuitul urechilor, oboseala, aceeasi sensibilitate la lumina(+incetosare) si zgomot si observ o scadere a abilitatii de coordonare a membrelor, pierderi foarte mici de memorie( nu imi pot aduce aminte unele cuvinte simple sau nume). Nu pot sa merg la medicul de fam. acum, pentru ca nu ma aflu in localitate. Ma simt foarte rau si am senzatie continua de lesin, asemanatoare cu senzatia ce apare dupa invartirea in loc timp e mult timp. Va rog sa imi spuneti cam ce ar putea fi si ce ar trebui sa fac. Va multumesc din suflet!
1 comentarii
0
25-04-2013, ora 20:47
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
mergi la o clinica in URGENTA!
sanatate iti doresc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Risc crescut de dizabilități pe termen lung la copiii cu meningită bacteriană
  •