memorex si yasmin

04-03-2009
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
buna seara. vreau sa incep sa iau memorex (contine ginkgo biloba, lecitina si spirulina) si vreau sa stiu sigur daca influenteaza efectul yasminului. eu stiu ca nu...dar vreau sa ma asigur :) multumesc
4 comentarii
0
05-03-2009, ora 08:55
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu inflenteaza.
0
05-03-2009, ora 20:45
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
multumesc frumos pt raspuns. si inca ceva. am terminat un tratament cu antibiotice(amoxicilina) marti (3 martie) si de miercuri am intrat in pauza de 7 zile. de miercurea viitoare voi incepe a doua folie de yasmin. este necesar sa ma mai protejez suplimentar cand voi incepe yasminul avand in vedere ca vor trece 7 zile de cand am terminat antibioticele?
0
05-03-2009, ora 23:24
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Nu, nu va mai fi necesar. Atunci vor fi trecut cele minimum 7 zile a regulei care chiar asa se cheama: regula de 7 zile.
0
09-03-2009, ora 22:33
roxanik88
Nu este medic/terapeut
roxanik88
multumesc mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fotografiile ne pot afecta memoria
  • Grupa de sânge ar putea influența pierderea memoriei
  • Curiozitatea influențează creierul să învețe și să memoreze mai bine
  • Optogenetica arată că memoria poate fi manipulată prin impulsuri luminoase (studiu pe șoareci de laborator)
  • Amintirile despre durerile nașterii sunt influențate de intensitatea lor (nu de durata) și de epidurală
  • Exerciții de memorie
  • În ce mod ajută stresul memoria
  •