medicamente naturiste sau alopate pt depresie?

05-04-2015
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
A luat cineva sedativ pc sau sedepril? Mie frica sa merg la psihiatru am citit ca medicamentele alopate au rezultate peste 2 luni si devii dependent de ele plus ca au efecte adverse, deci ce sfaturi aveti?
17 comentarii
0
05-04-2015, ora 16:42
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Un lucru este sigur: nu puteti lua un tratament din proprie initiativa.
Va recomand sa va alegeti un medic in care aveti incredere si sa-i urmati toate recomandarile.
Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
0
05-04-2015, ora 17:33
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Problema este ca eu nu am UN medic de incredere, problemele medicale sunt vechi si cam fara rezolvare, de aceea as vrea sa merg la UN psihiatru, binenteles ca nu voi urma nici UN tratament fara recomandare(medicul meu de familie sa pensionat si is luat locul UN altul care nu prea ma multumeste)
0
05-04-2015, ora 17:35
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Cum Sa aleg UN medic? In care sa pot avea incredere?
0
05-04-2015, ora 22:35
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Puteti lua recomandari de la cunostinte sau prieteni care au mai fost la medici. Aceasta ca sa aveti un punct de plecare.
Daca nu va deranjeaza, din ce oras sunteti ?
dr Petre Muresan
0
06-04-2015, ora 08:29
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Domule doctor multumesc pt interesul de care dati dovada.Eu sunt din tirgoviste am 37 de ani si de 5 ani sunt bolnava nu stiu de ce, am ajuns la concluzia ca pe sistem nervos.am fost internata in bucuresti unde am facut zeci de anlize.concluzia: rinita alergica, fiere cu reziduu, mica hernie hiatala, chist tiroidian cu eutiroidie, microcalculi la rinichi, boala inflamatorie de colon, distonie neurovegetativa, sindrom vertiginos am urmat tratament cu: betaserc tanakan, debridat motilium Venter salofalk si multe naturiste, gel de aloe vera probiotice, simptomele digestive, : greata diareea eructatiile sau ameliorat cand am descoperit si tratat giardia.Dar am ramas cu UN dezechilibru la mers parca plutesc, si am o ceata pe ochi, am mers la neuro am facut UN CT care a fost bun am mers la psihiatru mia dat bromazepam care nua ajutat deloc si nu am mai fost la psihiatru.Dupa 5 ani toate simptomele digestive au aparut, : greta diaree pierdere in greutate ameteli tremor, lipsa poftei de mancare.au fost ani foarte grei pt mine de aceeea am hotarat sa caut alt psihiatru.astazi Imi fac analize din nou plus UN eco si consult la med.internist si in functie de asta iau o decizie. Eu tot timpul am crezut ca ceva nu functioneza bn Dar nu psihicul pt ca nu am avut nici UN fel de probleme, eu eram o fire vesela, plina de viata Dar am ajuns o leguma nu pot sa merg la servici abia reusesc sa mi fac treburile casnice.in speranta ca puteti sa ma ajutati cu UN sfat vs multumesc.
0
06-04-2015, ora 18:30
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Am revenit cu rezultatele investigatiilor :tgo tgp glucoza vsh tsh t3 t4 in valori normale, test giardia si helicobacter negative.proteina c reactiva 9, nr de leucocite 13, 04, limfocite15, 90, neutrofile10, 05, volum mediu trombocitar10, 55, plachetocrit0, 18, latime distrib. Trombocitare18, 50acestea din urma ny se incadreaza in barem ce ma ingrijoreaza este protein c, in fine nu mia dat UN rezultat scris al ecografiei, la palpare stomacul a fost dureros tensiune 12 cu 8 concluzie sindrom dispeptic si sindrom anxios, tratament anxiar espumisan, spasmomen, anxiar.Astept parerea dvs cu mii de multumirii, mai ales in legatura cu proteina c reactiva care este marita, credeti ca Ar trebui sa mai merg la alt medic sau sa fac o Alta analiza?
0
07-04-2015, ora 07:58
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Sa iau anxiar sau sa merg la psihiatru?
0
07-04-2015, ora 09:40
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Nu este bine sa luati un tratament fara consultatia si fara recomandarea unui medic.
Deci va recomand sa mergeti la psihiatru.
dr Petre Muresan
0
07-04-2015, ora 09:53
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Anxiarul mi la prescris medicul de interne care mia facut analize si consult nu este de competenta lui sa prescrie asa ceva? Dar ce parere aveti despre analizele de mai sus?
0
07-04-2015, ora 10:50
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Domnule doctor am postat mai sus rezultatele analizelor dak sunteti amabil sa va uitati peste ele, multumesc
0
07-04-2015, ora 12:49
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Proteina C reactiva poate sa creasca in mai multe situatii clinice.
Ea poate indica si un risc cardiovascular.Consult cardiologic ati facut ? De fiecare data analizele trebuie interpretate in context clinic de catre medicul care va are in observatie.
dr Petre Muresan
0
07-04-2015, ora 13:05
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Am facut analize la cabinetul medicului, care a efectuat consult, eco si consult cardio cu ekg, dansul Zice ca nui o problema si mia dat anxiar espumisan si spasmomen, de asta am vrut si parerea dvs, probabil ca o sa mai merg si la alt medic cu analizele, multumesc de raspuns
0
07-04-2015, ora 16:40
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Daca ati facut aceste investigatii de care spuneti si ati primit un tratament, faceti tratamentul respectiv si vedeti cum va simtiti.
Nu cred ca este o solutie sa tot umblati in mai multe locuri.
Cu stima:
dr Petre Muresan
0
07-04-2015, ora 18:33
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Da asa am sa fac o sa fac tratamentul si apoi o sa vad cum ma simt.
0
07-04-2015, ora 19:34
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cred ca e cel mai bun lucru. Eu va stau cu drag la dispozitie.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, daca va mai pot da vreun sfat, imi face mare placere.
dr Petre Muresan
0
07-04-2015, ora 19:55
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Va multumesc mult
0
07-04-2015, ora 22:56
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Cu multa, multa placere.
dr Petre Muresan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul