medicamente lanzul si motilium

24-02-2009
mikaela28
Nu este medic/terapeut
mikaela28
Buna ziua!
Am aproape 29 de ani si de curand 17-19 febr am incercat sa concep un copil, depistand perioada fertila cu aj testelor de ovulatie.E prima data cand incerc sa fac un copil si este unul dorit si de mine si de sot.
In zilele urmatoare mi-a fost f rau in capul pieptului si sub coasta dreapta, cu junghiuri in plamani si durere la inspiratie.Am mers la urgenta unde mi-a pus diagnostic : colica abdominala si mi-au facut un calmant.
La masa in zilele urm am consumat branza proaspata si am simtit dupa 1-2 ore ca imi ajunge din stomac in gat.
Medicul de familie mi-a recomandat medicamente Lanzul si Motilium pt esofagita de reflux.
Problema mea este ca nu pot sti deocamdata daca sunt insarcinata, fiind prea devreme si nu as vrea sa-i fac rau viitorului bebe cu medicamente luate imediat dupa conceptie. Il alecteaza si in aceasta perioada?
Ce ma sfatuiti?
Multumesc mult!
2 comentarii
0
24-02-2009, ora 19:45
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Lanzul si Motilium nu-ti va afecta o eventuala sarcina.
0
25-02-2009, ora 18:37
mikaela28
Nu este medic/terapeut
mikaela28
Va multumesc mult de tot, drhause !
M-am linistit acum.
Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul