medic pediatru homeopat in Sibiu

18-11-2009
mara31
Nu este medic/terapeut
mara31
Buna ziua,
Cer o recomandare mamicilor cu experienta: doresc sa intru in legatura cu un medic pediatru homeopat in Sibiu. Am un baietel de 1 an si 1 luna si as vrea sa ii intaresc sistemul imunitar impotriva racelilor, sa nu ajungem de fiecare data la antibiotic. Eu insami am imunitatea foarte scazuta si iau orice bacterie/virus, imediat ce apare.
Va multumesc.
2 comentarii
0
18-11-2009, ora 17:27
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Dobrita Moraru este chiar pediatru homeopat, nu stiu adresa cabinetului ei dar cauti pe google si gasesti acolo !

Întemeietorul homeopatiei a lucrat şi la Sibiu

Medicul german Samuel Hahnemann (1755-1843) este întemeietorul homeopatiei. "Potrivit documentelor, din 1777, timp de un an şi jumătate, Samuel Hahnemann a trăit şi a lucrat la Sibiu, fiind adus de baronul Brukenthal", ne-a spus Minodora Ban, farmacist muzeograf la Muzeul de Istorie a Farmaciei din Sibiu. Documentele arată că medicul îl însoţea pe baron în vizitele acestuia din Transilvania. În aceste călătorii, medicul vorbea cu ţăranii să afle cum se tratau aceştia pentru diverse afecţiuni. "Documentele atestă că, la Sibiu, medicului i-a venit ideea de a trata în mod homeopat. Fundamentarea doctrinei a făcut-o, însă, 20 de ani mai târziu", a mai spus Ban. (L.S.)
0
23-11-2009, ora 13:41
mara31
Nu este medic/terapeut
mara31
multumesc, skincod
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul