mecanic sau dermato-veneric? | Forumul Medical ROmedic

mecanic sau dermato-veneric?

10-10-2008
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
Buna ziua, scuze pentru povestea mea. Am o prietena in alt oras. Facem sex de cateva luni. Din pacate e maritata si sotul ei s-a intors din strainatate acum vreo doua saptamani. Intamplarea a facut ca ea sa vina in delegatie in oras la mine. Am facut sex si am observat imediat ca e ceva in neregula. Vaginul era destul de uscat, ceea ce nu s-a mai intamplat niciodata pana acum. Cand m-am dus la baie, am vazut ca pielea penisului se inrosise foarte tare. Am crezut intai ca e ceva mecanic. Am facut si felatie in timpul actuluia sexual, am mai facut asta o sigura data de cand suntem impreuna. Dupa felatie, cand am reluat actul sexual, ne-am si sarutat. Omusorul din gat s-a umflat si s-a inrosit si el. A doua zi am facut iar sex si umiditatea vaginului revenise la normal. Dar am observat ca acolo unde lichidul cursese pe scrot, s-a irosit si scrotul si cum a ajuns pana la anus, simt o usoara jena, ca o usoara arsura si acolo. Nu mai cred ca e ceva mecanic, din cauza asta. Cum in ziua urmatoare eram programat sa plec in delegatie si eu, n-am apucat sa merg la doctor inca. Mi-am dat totusi cu o crema simpla si am constatat ca in cateva ore iritatia aceea foarte rosie, foarte pronuntata mai ales pe partea mai putin sensibila a pielii penisului, s-a dus cu tot cu piele. Nu stiu ce sa-i spun femeii pana ma intorc acasa si consult un medic. Am intrebat-o discret, fara s-o alarmez, daca se simte bine si mi-a spus ca da. Se pare ca iritatia mea pe ea n-o afecteaza intr-un mod pe care sa-l simta. Va rog foarte mult sa-mi dati un raspuns. Ce ar putea fi si ce sa-i spun femeii? N-am avut contact sexual cu alte femei si nici nu vreau s-o alarmez, dar daca e ceva in neregula, nici nu pot sa nu-i spun. Va multumesc mult de tot.
3 comentarii
0
10-10-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Tot respectul meu pt ca gandesti asa!Si toata dezaprobarea mea ca ai iubita o femeie maritata!Acum...vis-a -vis de ce ai intrebat...nu se poate pune un diagnostic "pe nevazute".Mergi la un medica dermato-venerolog.El e cel mai in masura sa-ti spuna despre ce-i vorba...
0
10-10-2008, ora 00:00
ana carmen
Nu este medic/terapeut
ana carmen
Imi pare rau ca ai aceaste problema, dar nu e f. grav. Ai o ciuperca numita candida care se transmite pe cale sexuala sau este o reactie la antibiotice.La barbat candida se trateaza local cu creme ex: Nizoral, Nidoflor de 2-3 ori pe zi in zonele afectate(genitale la tine).Iar pentru gat incearca cu Hexoral spray sau drajeuri.Daca in timp de 1 sapt. nu trece eu zic sa mergi la doctor.
0
12-10-2008, ora 00:00
avicenaavi
Nu este medic/terapeut
avicenaavi
@morena1r: din pacate stii ca nu ne alegem noi omul care ni se potriveste. Sunt prea indragostit si sufar pentru asta.

@ ana carmen: c armen, nu cred ca e candida. din cate am citit, candida da un soi de bubite. Au mai trecut cateva zile (dar sunt tot in delegatie si nu am posibilitatea sa fac analize) si acum a roseata s-a mai dus, mai e putin si e putin umflata pielea si lipicioasa. Nu stiu ce e. Nu-mi fac griji pentru mine, ci pentru ea. Cum i-as putea spune asa ceva, fara sa stiu exact despre ce vorba?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lubrifierea insuficientă a vaginului - cauze È™i tratament
  • Uscăciunea vaginală - remedii, tratament, sfaturi utile
  •