maxilar blocat

30-01-2015
lacramioara florentina
Nu este medic/terapeut
lacramioara florentina
buna ziua..am si eu o problema acum 2 saptamani am fost la stomatolog pt plombarea unei masele mi sa facut anestezia locala dar dupa un timp ce efectul anesteziei a trecut am ınceput sa am dureri de maxilar si ıncetul cu ıncetul mi sa blocat maxilarul nu pot sa deschid gura cum o deschideam ınainte si nici de mestecat nu pot mesteca...am fost la control şi mi sa dat niste calmante si antibiotice timp de 5 zile am terminat tratamentul dar maxilarul tot blocat este si durerile aceleasi..ce as putea face pt a ımi reveni..va multumesc
1 comentarii
0
13-02-2015, ora 12:47
alina.v
Nu este medic/terapeut
alina.v
salut, am scris pe un alt topic tot pe forumul asta. si eu am patit asta dar chiar de la destist incepand. sub anestezie am reusit sa-mi deschid maxilarul tragand cu miinile si a troznit tare. apoi am stat cu gura inchisa 2 ore dupa extractie si a ramas blocat. am de gand sa merg din nou sa-mi faca aceeasi injectie, ca pt maseaua de minte, si sa mai trag o data tare, ca fara anestezie nu pot. asta o sa incerc, deja au trecut cateva zile si ma doare si cand inghit saliva. sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul