maseaua de minte si amigdala dreapta DOARE

10-10-2010
Ionut30
Nu este medic/terapeut
Ionut30
buna ziua! De vre-o 5 zile am o DURERE foarte mare in partea dreapta a fetei, toata mandibula + amigdala dreapta! In copilarie am facut foarte des amigdalita cu febra mare si cateodata mai fac si acum, cam de 2 ori pe an. Am fost la dentist cam prin februarie si mi-am facut radiografie dentara, se vede cum maselele de minte sunt verticale si ies bine, la maseaua de minte din partea stanga Doamna Doctor mi-a taiat un pic gingia ca sa ajute la iesirea maselei dar in partea dreapta nu. Intrebarea mea este: Are vre-o legatura amigdala cu maseaua de minte? si ce ar trebui sa iau sa nu ma mai doara asa de tare?.pana acum am luat antibiotic( Ospen) , Nurofen raceala si gripa si Aulin. Cred ca e si un pic de stomatita. mananc foarte greu si de fiecare data cand inghit amigdala ma doare, daca apas cu degetul pe mandibula in exterior ma doare! Va multumesc!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul