marirea organelor interne

18-01-2013
io_marian70
Nu este medic/terapeut
io_marian70
buna seara va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns. baiatului meu de 19 ani i s-a umflat o vena care incepe de la 10 cm de la buric pana in capul pieptului acum o luna.azi am fost la spital la noi la filiasi-dolj au facut ecograf si au gasit ficatul, splina, pancreasul si fierea marite mult nu au gasit explicatia si a fost trimis de urgenta la spitalul regional craiova, acolo au facut tomograful si au constatat si ei aceiasi marire a organelor dar negasind si ei explicatia acum nu stiu ce sa fac stau in casa si plang mereu nestiind ce sa mai fac.ce sa fie oare ? astept ajutorul dumneavoastra.multumesc.
3 comentarii
0
19-01-2013, ora 03:23
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
propunere:
internati-va cu el intr-un spital
nu-i de joaca
si
asa se intampla multe
sanatate maxima
0
20-01-2013, ora 19:58
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Din punctul meu de vedere, vena de pe peretele abdominal despre care vorbiti este consecinta dezvoltarii unei circulatii colaterale datorita unui obstacol la nivelul venei cave inferioare, pentru care pledeaza, de asemenea, marirea ficatului, splinei. Cred ca cel mai bine ar fi sa mergeti la o Clinica de Gastroenterologie, eventual la Fundeni, in Bucuresti. De asemenea, cred ca ar fi utila o punctie-biopsie hepatica cu examen histopatologic. Numai bine
0
20-07-2014, ora 18:54
io_marian70
Nu este medic/terapeut
io_marian70
multumesc pentru sfaturi nu am mai intrat de atunci pentru ca au fost probleme foarte mari sa ajuns la transplant de ficat si cu autorul lui DUMNEZEU si al medicilor de la fundeni totul este foarte bine va salut cu respect
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.