marijuana - informatii

114 comentarii 1 2 34 Înainte ›
0
19-10-2010, ora 09:55
cristina_mariana
Nu este medic/terapeut
cristina_mariana
as dori sa stiu daca dupa ce fumezi marijuana ai ochii inrositi. albul ochilor este plin de vinisoare mici rosii. sau este din cauza altui drog.
0
19-10-2010, ora 16:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată d-ră/d-nă Cristina Mariana, şi consumul de marijuana determină înroşirea ochilor, ba chiar şi dilataţia anormală şi persistentă a pupilei (midriază), ca de altfel şi hipertensiune oculară, printre altele.
Spuneţi NU drogurilor!!!

Toate cele bune şi Dumnezeu să vă binecuvânteze!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)
0
13-12-2010, ora 17:39
kristiana21
Nu este medic/terapeut
kristiana21
buna. eu am citit prima pagina de comentarii. marihuana este un drog fratiilor ca altfel se vindea la chiosc. dar dupa cum stiti fiecare te duci cu inima in dintii sa iti i ei giont-ul ca daca te prinde politia...ai incurcat-o. daca ar fii fost marihuana algocalmin ai gasi-o si la farmacie. Si da..provoasa DEPENDENTA... nu fizica ca la heroina sa intri in sevraj si de astea. dar provoaca dependenta PSIHICA..din momentul in care o incerci te gandesti numai la cum sa faci rost de banii sa iti i ei un 1 joint, 2, 3, 4 si de ce considerati din asta o distractie? adica trebuie sa fumezi marihuana ca sa poti sa razi si sa fii fericit? eu am fumat dar nu este ceva care sa te dea pe spate. depinde si de starea in care esti cand fumezi..daca esti fericit ai sa razi...daca esti suparat...ai sa stai suparat si poate te apuca si plansul.
0
07-02-2011, ora 02:05
emilian6
Nu este medic/terapeut
emilian6
Interesant cate jointuri si cate pareri se consuma pe aici. Sunt un bun cunoscator al ierbii( am fumat 2 ani in fiecare zi ). Iarba da dependenta psihica si iti modifica semnificativ comportamentul. Iti distruge neuronii si iti prajeste memoria destul de grav. Dupa 5 ani de cand am consumat prima oara si aproape un miliard de lei cheltuiti pe ea, pot sa spun ca iarba prosteste, Dar daca mami si tati au bani sa-ti dea, e chiar ok sa te prostesti:))
0
21-09-2011, ora 02:39
Mr giuyz
Nu este medic/terapeut
Mr giuyz
In 10.000 de ani de ganja nimeni na murit...fratioare..nu vad motivul pentru care fiecare sa nu traga tare ?!??!!
0
26-09-2011, ora 00:50
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!
Stimate drule/dle Mr giuyz, ţinând cont că în poza dv. de avatar vă aflaţi în mijlocul unei plantaţii de cânepă, dacă nu mă înşel, chiar nu mă miră atitudinea dv.
De unde ştiţi dv. că în 10.000 de ani de ganja nu a murit nimeni? Nici măcar Organizaţia Mondială a Sănătăţii nu îşi permite să facă o asemenea afirmaţie, nici atât să o şi susţină.
Spre binele dv. staţi la distanţă de marijuana!
Dumnezeu să vă binecuvânteze.
Toate cele bune,
Mr. Nick

_

«« pot sa spun ca iarba prosteste »»
Stimate drule/dle Emilian6, mult adevăr grăiţi :) Sper ca afirmaţia dv. elocventă să fie citită şi înţeleasă.
Numai bine,
Mr. Nick
0
29-09-2011, ora 16:05
Liniutzaa
Nu este medic/terapeut
Liniutzaa
Am fumat si eu marijuana curata, M-a loat la primul cui de un 0.5 in 2 dupa 2 ore cu o stare de moleseala. Dupa am mai dat drumul la inca unul de un 0.25 cam asa mai aveam intr'un cui. in 20 de min ma loat rauu se invartea casa cu mne nu puteam sa stau in picioare trb sa stau intins unde'va sau jos. a durat faza asta cam 10-15 min dupa mi'am revenit si m'a loat pe mancare :))) Am mancat cam cat 3 meste obisnuite pe zi o data !:))
Si dupa somn pana a doua zi cam 12-13 Ore de somn.Dar nu mi'a placut si poate at-i vz Titlul la : Prafuri legale !:( AM continuat acolo..:)
0
14-11-2011, ora 14:09
My Angel
Nu este medic/terapeut
My Angel
Marijuana este o comoara a pamantului..un dar, pacat ca prea putini isi dau seama de asta...Marijuana nu merita sa fie fumata de oricine.
0
15-11-2011, ora 17:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
@My Angel, eh... Marijuana merită să fie fumată de NIMENI.
0
18-12-2011, ora 14:54
mariusadrian2103
Nu este medic/terapeut
mariusadrian2103
Eu nu am fumat niciodata maria; dar vreau sa incerc sa vad cum e. Poate dauna grav inimii daca trag 2-3 fumuri?
0
27-12-2011, ora 01:09
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Nu ma, n-are nimic, numai sa nu o dai in alte cacaturi apoi.

@kristiana21 - Si tigarile sunt droguri si se vand la magazin, deci...
0
12-03-2012, ora 16:41
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
Atatea prostii cate se scriu aici nu am mai vazut inca. Foarte trist!
Marihuana provoaca dependenta psihica persoanelor care au un psihic slab, si in mare parte celor care nu sunt multumiti cu realitatea pe care o traiesc.Tabacul provoaca o dependenta mult mai mare si este mult mai daunator corpului cat despre alcohol sa nu mai vb. Eu nu fumez tigari (am renuntat acuma 7 ani ) si beau foarte rar alcohol in schimb Fumez de 13 ani marihuana, nu regulat si aproape numai in weekend deci cam 2-3 gr pe saptamana. Am o viata normala, lucrez, am o fetita de 9 luni si sunt foarte fericita in viata de zi cu zi. Imi fac analize complete cam odata la 1 an si jumatate deoarece sanatatea mea si corpul meu sunt pe primul loc, si poate unora de aici nu le vine sa creada cand spun ca rezultatul analizelor mele sunt perfecte, nici und doctor in toti acesti 13 ani nu a reusit sa remarce ca fumez marihuana!!!!
Am consumat si alte droguri cum ar fi extasy, cocaina, mdma, speed astea sunt drogurile care termina psihicul si corpul dar din fericire am avut taria sa ma opresc inainte de a fii prea tarziu.
Parerea mea este ca drogurile sunt facute ptr cei ce stiu sa le consume si nu sa abuzeze de ele.
Traiesc intr-o tara unde oamenii sunt mai cultivati in cea ce privesc drogurile si mai ales marihuana si este trist cand vad ca in romania tara mea de origine se vorbesc atatea prostii despre marihuana dar in schimb au aparut magazinele de vis, care vand prafuri de tras si plante de fumat care cu siguranta sunt mult mai daunatoare si sunt vandute tinerilor inconstienti!!!!! Am avut un shock cand am fost in romania la mare in 2010 si am vazut magazinele respective si tinerii care cumpara asa ceva. Este chiar ingrozitor si trist!!!!!! Despre aceste magazine ar trebui sa va face-ti ganduri!!!
Nu vreau sa sustin nici un fel de drog si nu vreau sa indemn pe nimenea la consum. Am vrut numai sa-mi scriu parerea.
0
12-03-2012, ora 16:56
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
@emilian6: Foarte mare dreptate ai, iarba fumata in exces, zilnic prosteste cu adevarat! Cat despre dependenta psihica nu stiu ce sa zic. Eu fumez de 13 ani, nu zilnic, din cand in cand in weekenduri. Nu sunt dependenta, altii beau alcool cand merg la distractii eu fumez un joint, si ma simt mult mai bine si ma distrez mult mai frumos. Nu am pierderi de memorie din noaptea respectiva, nu sunt mahmura a doua zi, nu ma simt obosita si nici nu am o dispozitie proasta a doua zi. Parerea mea este ca drogurile sunt facute ptr cei care stiu sa le consume nu sa abuzeze de ele.
0
14-05-2012, ora 18:54
IliadisIlias
Nu este medic/terapeut
IliadisIlias
Am fumat si eu de cam o luna aproape zilnic, se poate de la asta sa iti apara iritatii pe fata, etc (ma inrosesc foarte repede acum si foarte tare...) ?!
0
16-05-2012, ora 17:30
pmp87
Nu este medic/terapeut
pmp87
Sativa-indica am si eu o intrebare cand ai facut ultima oara pauza sa zicem de o luna minim ?
0
18-05-2012, ora 13:12
AK-48
Nu este medic/terapeut
AK-48
Sall all!Sunt nou pe aici si mi se pare destul de interesant subiectu..despre iarba..si sunt de acord cu sativa nu cred ca a fumat sau fumeaza cineva de aici mai mult decat mine..dar un singur lucru trebuie sa stie lumea inainte sa vorbeasca despre aceasta minunatie a lumii: NU CREEAZA DEPENDENTA!!!!!
0
18-05-2012, ora 13:33
AK-48
Nu este medic/terapeut
AK-48
Iar cat despre preotul Mr. Nick sa nu mai vorbeasca despre ceva ce nu tine de el nici nu stie care e diferenta intre hash si iarba...Spuneti nu drogurilor si DA tutunului din magazine si alcoolului...!Si dac tot discutam despre asa ceva lumea trebuie sa stie ca marijuana da dependenta psihica dar nu omori pentru a consuma asa ceva.Cunosc persoane care fumeaza de ani buni asa ceva si nu au absolut nimic iar de la legale au murit tineri nevinovati cu toata viata in fata, altii mor de cancer la plamani de la tigari care nu sunt cosiderate droguri, altii mor de ciroza din cauza alcoolului.Cine zice ca iarba sau marijuana este drog este un dobitoc.DROG este ALCOOLUL SI TUTUNUL care il cumparam zilnic. 'este drog ca altfel se vindea la ciosc' :)))Kristiana mai documenteaza-te despre iarba la fel si Nick.Nu uitati un lucru si sexu te omoara...orice in exces te omora.De 4-5 luni fumez aproape zi de zi si.azi scriu ceva pentru amatori..Big-Up Sativa!!!Nu spun impun nimanui sa consume iarba e la libera alegere...La figurat vorbind as da 5 ani din viata sa ma las de dunhilul asta nenorocit decat sami ia el 15 din viata.Eu in continuare o sa vanez sobolani cu arcu...de ce sa beau si sa conduc cand pot sa fumez si sa zbor.
0
18-05-2012, ora 13:48
AK-48
Nu este medic/terapeut
AK-48
Iar pentru liniutzaa ce pot sa-i spun decat ca este inconstient/a.aia era iarba sau ruderalis(salbatica)de ai pus 0.5 la un cui si ai mai bagat la unu dupa 2 ore.Credema era sa lesin de la un ak48 de unde si nick-ul meu..dar am pus un 0.25 si 2 cm de tzigare..:)))) cauta ceva mai bun si intotdeauna cauta sa te distrezi cand fumezi ca ti-o da urat.Si vezi ca iarba difera de la specie la specie starea care ti-o da si de la individ la individ.si atmosfera unde te afli conteaza si luminozitatea si zgomotu absolut orice te influenteaza cand fumezi asa ceava.Totusi incearca mai putin la cui si un Nicolas Jaar dupa sa te tina in viatza.nu muzika dementiala si o sati placa.Succes.
0
18-05-2012, ora 20:18
pmp87
Nu este medic/terapeut
pmp87
ak 47 lasa'ne
0
20-05-2012, ora 13:59
casper92
Nu este medic/terapeut
casper92
Bun, citesc si ma uimesc dragi prieteni nu duce la dependenta, nu o sa vrei sa consumi mai mult, asa cum se intampla cu tigarile normale, iar supradoza este o cantitate foarte mare ce nu poate fii atina niciodata.Totusi daca este atinsa nu mori din cauza efectului dat de aceasta minunata planta, ci mori intoxicat cu monoxid de carbon ! Deci lasati aceste subiecte, ti'e frica nu incerca ! One Love ! Tutunul dauneaza grav sanatatii :)):)):))
0
04-06-2012, ora 13:18
AK-48
Nu este medic/terapeut
AK-48
http://bondyalu.blogspot.ro/2011/05/cannabisul-tratament-pentru-cancer.html uitativa la film.este jos si dupa dati-va cu parerea...
0
05-06-2012, ora 19:03
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Mda, pana la urma din marijuana se da si in schizofrenie din cate am inteles, deci poate pentru unii nu e buna.
0
08-06-2012, ora 10:58
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
@ pmp 87: cea mai lunga pauza am facut-o din 2003 pana in 2006. In 2010 am ramas insarcinata si am facut o pauza pana dupa nastere si inca 5 luni dupa perioada in care am alaptat. Acuma fumez doar seara inainte de a adormi si in weekend fumez Mai mult. De ce te intereseaza cand am facut ultima pauza? Pauza pot Sa fac cand vreau eu. Cum am scris si Mai sus, Nu sunt de parere Ca prin consumul de Marihuana se ajunge la dependenta.
0
08-06-2012, ora 11:08
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
@Iliadisilias: sub ce forma sunt iritatiile si cand apar? Se poate sa fi alergic la polenul din Marihuana. Am o cunostinta care fumeaza zilnic si ii apar pete rosi pe fata cand se atinge cu degetele pe fata dupa ce si-a facut un cui dar petele dispar dupa scurt timp. Erste alergic la Polen. Daca se spala pe maini imediat dupa ce si-a facut cuiul Nu are nici un Fel de probleme.
0
08-06-2012, ora 11:29
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
@ chayenne: in legatura cu schizofrenia provocata de Marihuana!: cum puteti vb numai din ce se aude? Da s-a facut un studiu pe aceasta tema Acuma cativa ani, la o clinica de dezintoxicare din anglia. La persoanele care au inceput sa consume iarba dupa 18 ani Nu s-a gasit nici un fel de indiciu cum Ca ar deveni schizofrenici. La persoanele care au consumat iarba de la varsta de 15 ani sunt pasibili intr-un procentaj foarte mic de schizofrenie. Totusi cei care au facut acest studiu au mai mentionat ca aceste persoane nu au consumat numai marihuana ci au baut si alcool, au fumat tabac si au mai consumat si alte droguri, prin urmare nu se poate dovedi ca datorita consumului de marihuana se poate deveni schizofrenic. Recomand celor care nu stiu despre ce vb sa se documenteze inainte sa faca afirmatii prostesti.
0
08-06-2012, ora 15:53
IliadisIlias
Nu este medic/terapeut
IliadisIlias
Pai nu stiu exact, acuma de cand m-am lasat de aprox doua luni parca nu mai ma inrosesc asa tare, am fost sa-mi fac toate analizele deocamdata cica is bune, mai trebuie sa vina cateva.a, si tot cam de o luna jumate nu mai beau alcool, sucuri acidulate, etc...ma feresc de orice ar putea sa ma faca rosu'.
Ma gandeam ca poate fi de la altceva, dar inainte fumam un cui cam la 3-4 zile si n-aveam nimic, apoi la inceput de primavara am inceput sa fumez in fiecare zi + alcool..ma gandesc ca asta ar fi putut sa-mi faca rau.
0
08-06-2012, ora 18:37
Sativa-Indica
Nu este medic/terapeut
Sativa-Indica
Din cate imi spui Tu acuma nu cred ca are legatura cu iarba. Pete pot aparea si de la ficat. Ti-ai facut analize la ficat? Ai putea Sa ceri si niste teste de alergi, poate ai devenit alergic la ceva.
0
08-06-2012, ora 21:05
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salve!

Stimate drule/dle AK-48, eu NU sunt preot.
În rest, no comment!
Fiecare om este liber să gândească, să creadă, să spună, să scrie şi să facă ce şi cum doreşte, suportând, la un moment dat, garantat, consecinţele aferente pozitive sau negative. Deci... Eu NU impun nimănui nimic ;)
Vă doresc să aveţi parte, de pe urma gândurilor, vorbelor şi faptelor dv., numai de consecinţe pozitive :-)
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
Toate cele bune, cu iubire creştină şi respect,
Mr. Nick
0
09-06-2012, ora 13:11
IliadisIlias
Nu este medic/terapeut
IliadisIlias
Numai ca n-au fost pete...adica nu se vedeau ca petele.eram rosu pe toata fata.si foarte interesant daca stateam in casa unde imi era racoare etc si afara cand era mai frig sau batea vantul nu ma inroseam, dar in rest la cea mai mica emotie, miscare, etc ma inroseam si asa ramaneam pana la sfarsitul zilei..acuma parca nu ma mai inrosesc.
Stiam ca am tensiunea mare mi-am luat-o si acuma de cateva zile si tot timpu o am 16 cu 8..mi-am facut toate analizele, pana acum sunt bune dar mai trebuie sa vina cateva.nu stiu ce sa zic...
0
09-06-2012, ora 13:28
omshanti
Nu este medic/terapeut
omshanti
Ar trebui sa apara ultimele comentarii primele.
Daca vreau sa vad ce s-a mai raspuns, trebuie sa dau click-uri pana ma plictisesc.
Adaugă un comentariu / răspuns
114 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.