mancarimi vaginale si urinari dese

16-06-2007
Matmazel
Nu este medic/terapeut
Matmazel
de o saptamana am mancarimi in zona vaginului si urinari foarte dese. ce as putea sa am ?
10 comentarii
0
17-06-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil o candidoza vaginala.
0
10-07-2007, ora 00:00
Phoenix
Nu este medic/terapeut
Phoenix
In timpul urinarilor simti si usturimi?Precis e o candidoza vaginala.
0
11-07-2007, ora 00:00
Theea
Nu este medic/terapeut
Theea
am si eu problema asta.numai k eu am si niste scurgeri de lichide lipicioase, urat mirositoare si d culoare alb-verzuie... si chiar incep sa nu ma mai suport. c sa fac? nu am cu cine vorbi despre asta... si la ginecolog nu vreau sa merg. help
0
11-07-2007, ora 00:00
Phoenix
Nu este medic/terapeut
Phoenix
Theea ar trebui sa mergi la un ginecolog, sa-ti faca niste analize.Cert e ca ai o infectie...cu ce microb...doar un medic ginecolog iti poate spune dupa niste analize in plus un tratament corect tot el ti-l poate recomanda.Curaj nu e chiar asa inspaimantator.Mai rau faci daca nu te tratezi la timp, afectiunile ginecologice daca cronicizeaza se trateaza greu si se complica destul de urat.
0
01-06-2008, ora 00:00
Andra Munteanu
Nu este medic/terapeut
Andra Munteanu
De o saptamana am mancarimi vaginale fara secretii iar in timpul actului sexual am dureri la farmacie mi s-a dat crema lomexin si totusi nu mi-a trecut.Imi puteti recomanda altceva?
0
16-03-2009, ora 13:08
sorinyka
Nu este medic/terapeut
sorinyka
De trei zile am macarimi vaginale si dureri! nu mi-am inceput inca viata sexuala! as vrea sa merg la un ginecolog dar imi e jena! Ce pot face??
0
18-03-2009, ora 17:41
mihaela1122
Nu este medic/terapeut
mihaela1122
sorinyka, am fost si eu in situatia ta. imi era jena, rusine si de toate cu toate ca eu nu mai eram nici macar virgina. si stii ce mi s-a intamplat? nu stiu u, dar eu aveam infectie cu bacili si coci plus candida iar acuma ma chinui de un an de zile sa scap de ele si nu mai reusesc ptr ca le am de f mult timp. deci, cu cat mergi mai repede la medic sa iti faci niste analize cu atat mai bn. chiar si la cea mai mica suspiciune e bine dai o fuga la medic. si am inteles si eu intr-un final ca nu trebuie sa fii jenata ca doar asta le e meseria si ce ai tu au toate femeile si crek au zeci de paciente pe zi, pentru medicii ginecologi nu e nimic iesit din comun ;). bafta, sa mergi cat mai repede si sa ne spui cum a fost.
iar pentru andra munteanu, lasa farmaciile si mergi si u la un medic ginecolog.
0
18-03-2009, ora 18:37
sorinyka
Nu este medic/terapeut
sorinyka
am reusit sa imi infrut jena si rusinea si am fost la doctor. nu a fost atat de rau pe cat am crezut!
mi s-a spus ca am vulvovaginita! Inca nu mi-a facut analize. mi-a dat decat tratament si mi-a spus sa ma duc peste o saptamana sa imi faca si analizele! sper sa scap cat mai repede!
0
29-06-2009, ora 00:45
wts
Nu este medic/terapeut
wts
buna eu am niste mancarimi vaginale de 2 zile si s-a si umflat..imi este frica sa merg la medic am incercat sa fak bai de sezut in apa ku sare dar vad ca nu da rezultate...imi puteti zice un medicament sau o crema
0
30-06-2009, ora 11:55
MonikC
Nu este medic/terapeut
MonikC
Mancarimi vaginale secretie putin branzoasa dar nu urat mirositoare mai ales in perioada de dupa menstruatie discomfort in timpul actului sexual din cauza neumezirii sunt tot semne ale unei candidoze sau e chiar mai rau As vrea sa imi puteti da un raspuns stiu ca tb sa merg la medic pt un raspuns mai clar dar ca sa ma mai linistesc putin as vrea o parere inainte de a ajunge in fata medicului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •