mancarimi vaginale

21-01-2009
cristeo
Nu este medic/terapeut
cristeo
Buna. De o saptamana prezint mancarimi vaginale, mai ales dupa raportul sexual. Sotul meu, de asemenea prezinta pe capul penisului, niste bubite rosii, si are ai mancarimi. Eu sunt insarcinata in prima luna. Ce pot face?
multumesc anticipat ptr. rasp.
13 comentarii
0
21-01-2009, ora 18:31
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna. Trebuie sa consulti neaparat medicul tau ginecolog mai ales ca esti insarcinata. S-ar putea sa aveti candida sau o alta infectie si e necesar sa va faceti analizele amandoi. Pt ca nu este tocmai normal sa aveti asemenea mancarimi, de undeva vin ele si voi trebuie sa aflati !
Aliss
0
21-01-2009, ora 23:18
yasmyn
Nu este medic/terapeut
yasmyn
Am si io o intrebare. De doua luni de zile am o mancarime la nivelul vaginului, iritatie si disconfort, precum si o scurgere alb-galbuie cremoasa, abundenta. Mentionez ca am raporturi sexuale cu partenerul meu dar de fiecare data am folosit prezervativul. Se poate lua vreo boala genitala daca ne-am protejat, daca da cum?
Aceeasi scurgere am avuto si acum 2 am inainte de a-mi incepe viata sexuala, insa atunci scurgerea era mai slaba, pe vremea aceea dr. ginecolog mi-a recomandat niste pastile albe care se puteau administra atat pe cale orala cat si vaginala ( nu mai stiu exact denumirea).
Multe persoane spun ca e normala aceasta scurgere, si ca poate fi provocata de faptul ca sunt prea stresata cu serviciul si facultatea ( ajungand sa dorm pe noapte maxim 3 ore ).
Ma puteti ajuta va rog?!
0
22-01-2009, ora 08:20
nikii6
Nu este medic/terapeut
nikii6
Cel mai bine ar fi sa faci un examen papanicolau.Poate sa fie o infectie daca spui ca a-ti folosit prezervativul.
0
07-04-2009, ora 16:36
annemarielor
Nu este medic/terapeut
annemarielor
de cateva luni am scurgeri vaginle foarte dese insotite de mancarimi si cand am contacte sexuale cu pr meu simt un fel de mancarime insotita de durere.icel mai multe scurgri le am dimineata
0
07-04-2009, ora 16:38
annemarielor
Nu este medic/terapeut
annemarielor
am nevoie de ajutorul dumneavoatra mi-e cam frica sa merg la medicul ginecolog deoarece ar putea sa-mi dea un rapsuns sau n diagnostic foarte grav
0
07-04-2009, ora 16:38
annemarielor
Nu este medic/terapeut
annemarielor
am nevoie de ajutorul dumneavoatra mi-e cam frica sa merg la medicul ginecolog deoarece ar putea sa-mi dea un rapsuns sau n diagnostic foarte grav
0
14-04-2009, ora 17:40
anamaria_boca2007
Nu este medic/terapeut
anamaria_boca2007
nu trebuie sa ti fie frica de doctorul ginecolog, trebuie sa mergi cat mai curand si apoi nu cred ca iti va da un diagnostic rau pentru ca ai aceleasi simptome ca multe alte domnisoare, problema e ca trebuie sa mergi din timp la medic pentru a nu se agrava mai tarziu, te pup si succes!
0
21-11-2009, ora 00:10
mihaela.22
Nu este medic/terapeut
mihaela.22
am si eu o problema.de curand am fost la ginecoloc deaorece ma durea ovarul stang...mi-a dat o reteta prin care am si urmat'o..ideea era sa imi fac spalaturi vaginale cu ceai de galbenele am luat si pastile tot de el recomandate...durerile auincetat..in schimb dupa tratamentul terminat la vreo saptamana am facut sex cu prietenul meu si de atunci de vreo 4 zile am niste mancarimi in toata zona vaginala interior si exterior culabii si este si rosu.credeti ca are o legatura cu el?ce sa fac??atimai avut si voi astfel de probleme sau asemanatoare?faza e ca ma manaca de imi vine sama urc pe pereti si am si o secretie asa nasoala dar nu are miros.ginecologul mi-a luat atunci si probe de candida si de accea a si rezultat tratamentul dat pe care l-am urmat.care estemotivul dupa acest tratament sa am mancarimile, roseata si ceasta scurgere albicioasa? (este destul de groasa aceasta secretie)
0
09-10-2010, ora 13:01
sonias7
Nu este medic/terapeut
sonias7
buna. de o saptamana am terminat menstruatia, iar la cateva zile dupa am inceput sa am mancarimi exterioare: labbile, clitorisul..tot pana la intrarea in vagin. in interior, secretia este normala si nici un miros neplacut. In afara in schimb apare ca o secretie mai tare...alba, mai mult pe labii si putin in jurul clitorisului.
ce ar putea fi acest lucru? saptamana viitoare am progrmare la ginecolog, dar as vrea totusi sa ma informez inainte. Contact sexual nu am mai avut cam de o luna, deci cauza asta cam iese din discutie.
0
26-03-2011, ora 22:28
andaly
Nu este medic/terapeut
andaly
Buna ziua!am si eu o problema daca m-ar putea ajuta cineva i-as fi recunoscatoare!
de ceva timp folosesc niste foite chinezesti ca si metoda contraceptiva.De 2 zile am niste manacrimi la nivelul clitorisului pana acum nu am avut nici o scurgere urat mirositoare totul e normal doar manarimiile ma deranjeaza.Nu am folosit relatii sexuale extra-conjugale sotul meu este ok el nu are nici o simptoma credeti ca ar putea fi de la foitele alea chinezesti?????????va rog daca cineva a mai patit asa ceva sa imi raspunda va multumesc
0
27-03-2011, ora 23:44
SIC
Nu este medic/terapeut
SIC
VEZI CA FOITELE NU AU O VALOARE EU am ramas insarcinata si am un baiat de 6 ani!asa ca ai grija...
0
28-03-2011, ora 12:57
bubicoo
Nu este medic/terapeut
bubicoo
am avut si eu mancarimi de genul acesta, atat in interiorul vaginului kt si in exterior + scurgeri albicioase, branzoase, urat mirositoare. ITI RECOMAND capsulele vaginale "POLYGYNAX"...extraordinar de bune!!! sau spalaturi cu ceai de pelin...dar in principiu ia polygynax si ai sa vezi diferenta.
0
29-03-2011, ora 07:30
SIC
Nu este medic/terapeut
SIC
buna sunt noua pe aici am intrebat ceva in legatura cu problema mea genitala si astept un raspuns de la un medic, stie cineva sa ma indrume unde pot astepta raspunsul in ce rubrica?multumesc frunos!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •