mancarimi si usturimi dupa sex

24-03-2008
m30
Nu este medic/terapeut
m30
De mai bine de un an de zile am o problema la care nu gasesc nici o solutie. Mai exact, dupa fiecare contact sexual (acelas partener - sotul) imi aparea o senzatie de usturime permanenta dar mai intensa la urinare iar dupa cateva zile senzatia de usturime disparea fiind inlocuita de mancarime in zona genitala impreuna cu niste secretii abundente de culoare alba. De ceva vreme senzatia de mancarime nu mai dispare si mai mult decat atat zona genitala este foarte iritata cu toate ca am incercat tot ce se putea incerca.spalaturi cu musetel, bicarbonat, galbenele precum si tot, chiar absolut TOT ce exista pe piata referitor la prafuri de spalat precum si ovule.
2 comentarii
0
24-03-2008, ora 00:00
m30
Nu este medic/terapeut
m30
referitor la ce am precizat anterior in mesaj doresc sa va fac cunoscut faptul ca am apelat la mai multi doctori ginecologi, si mi s-au prelevat o serie de lame.am fost consultata de nenumarate ori si din punct de vedere ginecologic nu am nimic. De aceeasi parere sunt atat medicii din Cluj cat si cei din orasul meu natal Ce sa mai fac?
0
15-12-2010, ora 21:00
stan magda
Nu este medic/terapeut
stan magda
BUNA, am tot cautat pe forum o persoana care are aceleasi simtome ca mine, este o problema teribila sa ai mancarimi si usturimi la intrare in vagin,
.Sper ca intre timp ai gasit o solutie problemei tale pentru ca eu inca ma lupt cu aceste probleme de mai bine de un an. Eu nu am scurgeri doar vaginul foarte uscat si raporturile sexuale cu sotul meu se pot face doar cu uleiuri lubrificante. Am 32 ani si nici un ginecolog nu a gasit nici o solutie. Anul viitor merg la endocrinolog si dupa la un homeopat. pentru moment am inceput un tratament cu o crema vaginala cu estrogen (ovestin ).
Tin sa spun ca am citit foarte mult despre infectiile cu candida si chiar tin un regim simplu in care evit zaharul, ciupercile si carbohidratii in exces.
Daca ai gasit ceva te rog sa scrii, multa sanatate magda
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.