mancarimi insuportabile de piele

06-08-2009
elen_@_24
Nu este medic/terapeut
elen_@_24
va rog mult sa.mi raspundeti...de 2-3 zile am am niste mancarimi ingrozitoare la maini si la picioare, la inchietura piciorul cat si in jurul lui si pe picior in jos.Am o senzatie de furnicaturi dupa care imi apare ca o iritatie si m.as scarpina intr.una..Am mai avut o perioada (acum cateva luni)in care ma mancau doar mainile, de la incheieturi in jos, am fost la dermatolog si mi.a spus ca poate fi o alergie si sa alimin din uz tot ce cred ca.mi poate face rau, am ajuns la concluzia ca sunt alergica la lavanda insa nu am mai folosit.o...poate fi de la soare sau ceva mai grav?va rog mult dati.mi un raspuns
3 comentarii
0
07-08-2009, ora 13:21
mihaibucuresti
Nu este medic/terapeut
mihaibucuresti
INTRADEVAR POATE FII O ALERGIE, SAU CHIAR DE LA SOARE SE POATE PRODUCE ACEST PRURIT DAR, MAI POATE FI DE LA VEZICA BILIARA !AI PROBLEME CU SCAUNUL SA FIE ALTERNANT, TARE DUPA CARE SA FIE MOALE, SAU DECOLORAT?, GRETURI DURERI DE CAP, ?CONSUMI CAFEA?
0
07-08-2009, ora 14:39
elen_@_24
Nu este medic/terapeut
elen_@_24
de obicei nu am probleme cu scaunul insa in aceasta perioada se mai intampla sa amestec anumite alimente care sa.mi deranjeze stomacul...greturi, ameteli chiar si dureri de cap am insa dadeam vina pe anemia pe care o am iar cafea consum insa nu exagerat si nu zilnic.multumesc pt raspuns
0
07-08-2009, ora 18:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Doamna consultati un medic homeoapat, exista remedii pt. astfel de simptome care sunt cunoscute in homeopatie.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •