Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

mancarimi in zona genitala la fetita de trei ani!

16-07-2011, ora 22:38
Buna seara! Am o intrebare in legatura cu fetita mea de trei ani si jumatate. de ceva vreme imi spune ca o mananca in zona genitala si o vad ca se scarpina.Poate fi ceva luat de la gradinita, sau ce poate fi?
Unde ar trebui sa merg? Mentionez ca la urina nu a iesit nimic, asta ca urmare a unei vizite la urgente la spital, ptr o durere f mare de burtica, mergand acasa fara un diagnostic clar{suntem in Irlanda}.Va pot mentiona ca in ultimele zile merge mai des la toaleta si a pierdut cam 400 grame in greutate. VA mltumesc si sper sa imi raspundeti la intrebare!
6 comentarii
16-07-2011, ora 10:37
Autor: maria 123
Ma gandesc ca, are olita ei..dar, intreb: foloseste cumva si wc familiei? ca atunci e explicabil...puteti suna chiar la medicul ginecolog unde, ati fost vreodata dvs...si sa intrebati...
Sa va traiasca sanatoasa!
16-07-2011, ora 11:23
Autor: Casa drhouse | Dr. Balcan Anisoara - Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Ce fel de analiza a facut la urina si care este acel diagnostic cu care a plecat de la spital ? Le poti scrie in engleza...Nu a primit nici un tratament ?Un examen al scaunului a facut ? A pierdut 400g in greutate in cat timp ?
16-07-2011, ora 19:14
mai mamica, urmareste sa nu aibe oxiuri, dimineata uitate-te la funduletul ei (sunt viermisori mici si albi )
17-07-2011, ora 20:57
La spital au spus ca e o colica abdominala, analiza la scaun am facut odata si au spus ca e negativ.Urina i-au luat atunci seara la spital si au spus ca e negativa! Nu a primit nici un tratament!A pierdut 400 grame in ultimele 2 sapt deoarece nu mai are pofta de mancare ca de obicei!!! In scurt timp vom merge in tara sa vedem care e adevaarata pb!Va multumesc!!! Mai pot mentiona ca dupa ce mananca, uneori imi spune ca o doare burtica!!!!
18-07-2011, ora 23:25
Are olita ei, la baie are capac special ptr ea, nu are contact cu wc-ul familiei...folosesc spray antibacterian dupa ce folosim olita spalata in prealabil.deci cu igiena stam f bine...dar totusi e ceva.O sa ma uit dimineata la funduletul ei sa vad de oxiuri! Multumesc 2345!
13-08-2011, ora 22:38
Buna seara! Am si eu o intrebare de cateva zile mi-a aparut o mancarime in zona genitala si sunt rosie.Mi-am facut spalaturi cu apa cu bicarbonat si ceai de musetel si m-am dat cu crema de galbenele. S-a mai retras putin dar inca mai e cat de cat nu imi curge nici o substanta alba ca sa cred ca ar putea fi candida totusi is nelamurita m-ati putea ajuta cu un sfat:( va rog din suflet
Adaugă un comentariu / răspuns

17-05-2013, ora 10:25
Iti imaginezi un fond de ten de care sa te indragostesti ? Daca nu ai incercat niciodata machiajul mineral e momentul sa incepi chiar azi. Daca iti este cunoscut, Glamy are pentru tine o supriza : anotimpul rece iti aduce in plus 20% reducere pentru produsele compacte Bellapierre.
Te asteptam in magazinul nostru online cu un cadou de 25 RON la inscrierea pe site si transport gratuit la toate comenzile tale prin curier rapid.

Vezi cosmeticele minerale de pe Glamy
Medical Black Friday Medical Black Friday