mancarimi in zona genitala

01-11-2007
SEZANIK
Nu este medic/terapeut
SEZANIK
Va rog mult sa ma ajutati!!!Fetita mea de 12 ani are de o saptamana mancarimi in zona genitala.Deocamdata nu am ajuns la medic.S-a spalat zilnic cu ceai de pelin si de galbenele.CE AS PUTEA FACE??Dati-mi si mie niste sfaturi.MULTUMESC ANTICIPAT!
16 comentarii
0
08-11-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca nu ati ajuns inca la medic ar fi bine sa nu mai spalati fetita cu galbenele si pelin pentru ca poate face o candidoza vulvara. Pentru moment spalati-o cu solutie de bicarbonat de sodiu, o lingurita de bicarbonat la o cana de apa calda.
0
24-03-2008, ora 00:00
cristian232
Nu este medic/terapeut
cristian232
Am si eu nevoie de ajutor am 16 si de vreun an am mancarimi in zona genitala.pe scrot mia aparut un bronz ciudat si la baza unelor fire de par din zona respectiva cred ca am o iritatie dar asta decat de curand (la dermatolog nu am ajuns inca ).Ce mi recomandati ?
0
25-03-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poate fi vorba de o "ciuperca". Numai un examen micologic si un consult dermatologic va pot fi de folos.
0
28-10-2008, ora 11:03
bobon
Nu este medic/terapeut
bobon
de vreo cateva luni mi-au aparut nishte pete rosii intre testicule si coapsa pe partea dreapta, ca si o arsura, ustura foarte tare si piele se exfoliaza.am incercat cu nidoflor crema si s-a ameliorat dar mi-a aparut din nou., multumesc
0
01-11-2008, ora 19:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu placere !
0
03-05-2009, ora 19:43
AlinaBaaer
Nu este medic/terapeut
AlinaBaaer
buna seara, am o problema, am mancarimi in zona genitala, mai precis langa vagin, la ginecolog imi este jena sa ma duc ce tratament as putea face. Va multumesc!!!
0
07-05-2009, ora 17:16
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incercati la dermatolog!
0
07-05-2009, ora 17:20
bubu88
Nu este medic/terapeut
bubu88
Domnul Dr.Midron, acum cateva luni dupa ce am ejcaulat mi sa umflat uretra sau buzele uretrei sunt pe dinafara..sper sa ma intelegeti la ce ma refer, as vrea sa stiu cum se poate trata
0
07-05-2009, ora 20:43
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Apelati la un urolog.
0
08-05-2009, ora 15:05
bubu88
Nu este medic/terapeut
bubu88
Am sa apelez dar mai intai as vrea un mic sfat..din ce cauza ar aparea aceasta "umflatura", si cum se numeste?si daca nu va supara sami puteti spune o crema cu care ar putea sa dispara, va multumesc mult!
0
12-05-2009, ora 19:51
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca v-am recomandat un urolog, inseamna ca problema nu este de competenta mea!
0
26-10-2009, ora 19:32
pya-petrutza
Nu este medic/terapeut
pya-petrutza
buna seara, de cateva zile am mancarimi in zona genitala, am folosit ceaiul de musetzel, dumneavoastra ce imi recomandati?Multumesc!
0
31-10-2009, ora 12:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Eu va recomand un examen genital !
0
17-11-2010, ora 11:44
cryscrys
Nu este medic/terapeut
cryscrys
buna ziua!am consultat un doctor pt k aveam scurgeri si am facut tratament cu ovule betadine si cu antibitotic doxacilina acum 2 luni! si nu am mai avut nimik! si am luat si anticonceptionale yaz 1 luna! iar acum am inceput sa am mancarimi si azi am avut o scurgere abundenta branzoasa! sa repet tratamentul? va multumesc anticipat!
0
21-11-2010, ora 11:22
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Acum cred ca ati facut o candidoza!
Introduceti 2 seri la rand cate un ovul de Lomexin intravaginal.
Daca nu va trece, mergeti din nou la ginecolog!
0
15-08-2011, ora 01:09
amym
Nu este medic/terapeut
amym
Candida se poate transmite printr-un capac de wc!!!CARE SUNT CAILE DE TRANSMITERE, STIU CA SUNT REGULI DE IGIENA, DAR SUNT IN VIZITA LA CNV FOLOSESC BAIA SI MIE TEAMA, MC FRUMOS, ACUM NU MAI PREZINT SIMTOMELE NICI EU NICI PARTENERUL MEU...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.