mancarimi in zona genitala si usturimi la urinare

30-07-2009
spin
Nu este medic/terapeut
spin
de vreo 3 zile am o mancarime in zona genitala...insa uneori ma si ustura, iar cand urinez simt aceeasi senzatie de usturime. am crezut ca poate este vreo iritatie...dar nu am intretinut niciun contact sexual si nici nu mi-am introdus vreun obiect in vagin. va rog mult sa imi dati un sfat.
6 comentarii
0
30-07-2009, ora 12:56
maina_gaby
Nu este medic/terapeut
maina_gaby
draga spin, sigur ai facut candida, ai luat antibiotice in ultima perioada?Cu igiena riguroasa si unguent clotrimazol in 3-4 zile nu mai ai nimica.
0
30-07-2009, ora 15:03
spin
Nu este medic/terapeut
spin
mul;tumesc mult pentru ajutor...nu am luat niciun fel de pastile in ultima perioada, iar cu igiena nu am absolut nicio problema...foloseam si eu un unguent, dar o sa imi cumpar unul de care mi ai zis tu.iti multumesc mult, chiar nu stiam ce se intampla...
0
30-07-2009, ora 15:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cu unguentul acela nu are cum sa-ti treaca decat temporar poate.
Cauza e mai adanca, este in sange si alifia nu ajunge pana acolo, consulta mai degraba un medic homeopat.
Aceleasi simptome le-am tratat acum catva timp la o prietena cu homeopatie si de atunci nu au mai aparut deloc. In ciuda la tot felul de alifii si medicamente simptomele acestea ii tot reapareau.
0
30-07-2009, ora 23:20
placebrian
Nu este medic/terapeut
placebrian
imi puteti recomanda un homeopat din timisoara?
0
11-08-2009, ora 01:40
ryca_lary
Nu este medic/terapeut
ryca_lary
AM AVUT SI EU MANCARIMI IN ZONA TESTICOLELOR DAR AM DAT CU CREMA NIDOFLOR SI MIA DISPARUT UN TIMP DAR DE CAM 2 LUNI MIA APARUT EXACT IN ZONA ANUSULUI SI DUPA CE MA DAU CU NIDOFLOR DISPARE CIRCA 45 ZILE SI APARE IARASI CE CREDETI CA AR TREBUI SA CONSULT CE MEDIC IMI RECOMANDATI?TOT LA TIMISOARA, MERSI ASTEPT RASPUNSURI, SANATATE LA TOTI.
0
19-01-2010, ora 19:01
ashatan
Nu este medic/terapeut
ashatan
Dupa simptome pare a fi candida, care poate aparea la alte nenumarate cauze(gasesti pe net totul despre boala), cel mai indicat este consultul de specialitate, adica un ginecolog, care va stii exact despre ce este vorba si-ti va prescrie daca este cazul tratament, care contine pe langa unguent, solutie pentru spalaturi vaginale, ovule si tratament medicamentos. Repet, e musai sa te duci la doctor, sa nu iei nimic dupa ureche sau sfaturi de la terte persoane(ce li se potriveste lor, s-ar putea sa nu mearga la tine si deci nu e ok), iti poti face numai rau, pot aparea complicatii si nu e placut deloc. Pana atunci poti incepe cu o cura cu iaurt, de acela ieftin, fara lapte praf sau conservanti etc, cam 350ml/zi- reface flora microbiana. Insanatosire grabnica!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția urinară
  •