mancarimi in fund

19-12-2010
rogodel
Nu este medic/terapeut
rogodel
Acum 1 an am fost internata in spital de urgenta cu dureri mari de cap si frisoane.Am fost suspecta de meningita insa dupa ce mi-au iesit rezultatele la analize s-a constatat ca durerile meri de cap se datorau faptului ca aveam VSH-ul mare adica 90, iar la un om normal este de 12-13(asa a zis doctorul).Am inceput tratamentul cu antibiotice respectiv 2eritromicini si 1 gentamicina(fiola) la 6 ore.La a 3 administrare a gentamicinei in vena am simtit o mancarime cumplita in fund(parca aveam fundul intr-un musuroi de furnici).Am stat internata in spital timp de 9 zile fiindu-mi administrat acelasi tratament in aceeasi cantitate.Dupa acest tratament am ramas cu aceste mancarimi in fund care sunt din ce in ce mai dese, noaptea chiar ma trezesc din somn pentru a ma scarpina.In fecale nu se vede nimic adica viermisori sau alte chestii.Din cauza scarpinatului m-am iritat si cateodata mai si sangerez (de 3 ori ).VA ROG FOARTE MULT SA MA INDRUMATI CA SA STIU CE SA FAC IN CONTINUARE FIINDCA NU MAI POT.MULTUMESC ANTICIPAT
2 comentarii
0
19-12-2010, ora 22:11
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
O fosta colega de serviciu avea aceleasi simptome ca si tine, a facut tot felul de analize, ca in final a facut o rectoscopie si ia gasit ceva la rect. A fost operata si acum se simte bine.Pina cind ajungi la gastroenterolog, e bine sa ai o igiena stricta.Multa sanatate!
0
30-11-2021, ora 21:42
peacemaker
Nu este medic/terapeut
peacemaker
Am început sa ma scarpin în fund brusc în 1997 ca și cum as avea rapan nici în ziua de azi nu i am dat de cap ma chinui cumplit în analize i mi iese ac toxocara igg și igm pozitive ige peste 1700 am luat vreo 10 cure de albendazol fără rezultat greata cefalee durere abdominala, nu mor, nu înțeleg ce dracu se întâmplă și ce legătură are toxocara cu prurit anal
Sunați ma cu curaj la 0726573752 doctorii ma scanează din cap pana în picioare de parca as fi instabil psihic, m ar ajuta sa vorbesc cu cineva în aceeași situație și mai ales sa învățăm unul de la celalalt am o experienta de mulți ani, cu internetul nu ma împac întru o data la câteva luni și niciodată nu sant în stare sa întru în același loc sa vad raspunsurile
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.