mancarimi de piele

28-02-2008
Pauly
Nu este medic/terapeut
Pauly
Buna.
Am si eu o rugaminte.Problema mea majora este ca atunci cand intru de la racoare intr-un loc incalzit, luandu-ma caldurile incep sa simt cum ma ia o mancarime de piele pe tot corpul, neiesindu-mi nimica pe piele (bubite, eruptii sau ceva de genu). Am fost si la doctorul de familie dandu-mi un tratament antialergic, dar nu si-a facut efectul, simtomele pe care le-am avut inainte, le am si dupa acest tratament.
Astept sfatul dumneavoastra. As fi recunoscator daca as scapa de aceasta senzatie neplacuta.
Multumesc.
6 comentarii
0
25-03-2008, ora 00:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Buna. Si eu am aceleasi simptome de aproximativ o luna, la inceput am zis ca o sa-mi treaca dar acum am luat-o in serios. Mai intai ma ia un val de caldura, dupa care ma inteapa pielea.Eu cred ca este ceva pe sistem nervos, parerea mea.
0
26-03-2008, ora 00:00
Pauly
Nu este medic/terapeut
Pauly
asa si la mine...nush ce sa zic.
0
26-03-2008, ora 00:00
ralu_aly
Nu este medic/terapeut
ralu_aly
Daca vad ca nu-mi trece o sa ma duc si eu la medicul de familie.Si cumnatul meu sufera de aceeasi boala, prima data pe el l-am auzit de asta.Eu am inceput sa am aceste simptome dupa ce am luat Tonotil-n ( un fel de vitamine) nu stiu daca are legatura cu ele.
0
14-10-2008, ora 00:00
valeria ane
Nu este medic/terapeut
valeria ane
buna.am avut si eu aceeasi problema ca si tine multe luni.am luat o gramada de tratamente dar nimic mi-a trecut de la sine.sunt pe sistem nervos sunt sigura suta la suta.acum am avut niste probleme care m-au afectat f tare si iarasi ma mananca tot corpul.sanatate
0
18-07-2009, ora 18:28
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
Cautati paraziti intestinali, ei dau mancarimi intepaturi insomnie senzatie de voma sau nu si multe altele,
0
03-07-2012, ora 17:08
roxxyka
Nu este medic/terapeut
roxxyka
buna, am si eu o problema asemanatoare.mancarimi ale pielii, mai exact mancarimi ale coapselor si feselor.iar aceasta problema apare doar atunci cand port pantaloni stramtzi, sau ciorapi si stau pe scaun, pat...doar ca nu apare nimik vizibil pe piele.e posibil sa se datoreze stresului sau faptului ca am schimbat metoda contraceptiva???
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  •