mancarimi

31-05-2006
stanley
Nu este medic/terapeut
stanley
buna ziua
in noiembrie 2004 dupa cateva discutii cu niste prieteni despre sifilis si despre felul cum se manifesta am realizat ca scurgerile pe care eu le aveam si care credeam ca sunt din cauza excitarii erau de fapt un inceput al bolii. nu am fost la medic avand un prieten asistent medical care mi-a indicat sa fac injectii cu POLIDIN si sa iau niste pastile(am uitat cum se chemau) cu praf rosu. mi-am luat si singe (VDRL) si am iesit negativ, numai ca de atunci tot am mancarimi pe penis, iar pe partile laterale ale nasului pe fata pielea e rosie si uscata(precum au copii mici in cap -coji). cateodata mai am si dureri insuportabile de cap care nu trec nici cu pastile si sa nu mai zic ca nu iau in greutate, chiar am mai slabit. astept raspuns


cu stima si respect
1 comentarii
0
31-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Sincer ma indoiesc de faptul ca vreun fel de scurgere ureterala pe care ati avut-o in timpul vreunei erectii este semn de sifi8lis.In plus, sifilisul nu se trateaza cu polidin, iar faptul ca VDRL-ul a iesit negativ ne spune ca nu ati suferit de aceasta boala.
Daca aveti vreo suferinta a pielii de pe fata, mergeti la un dermatolog sa va consulte si sa va prescrie un tratament, insa vreau sa stiti ca nici asta nu prea e semn de sifilis.
Migrenele de care spuneti ca suferiti merita deasemenea investigate, la fel si faptul ca pierdeti in greutate.Mergeti la medic, nu va mai consultati cu prietenii, chiar daca sunt asistenti medicali, riscul de a nu va furniza informatii corecte este urias.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.