mancarimi (urgent nu mai pot)

23-07-2007
gaby140781
Nu este medic/terapeut
gaby140781
de cateva zile am niste mancarimi in zona genitala foarte mari.am inceput sa ma dau cu canesten de 2 zile, dar pe cale bucala nu stiu ce sa iau.(tratament cu canesten am mai facut, ptr ca si in trecut am avut aceasta problema, cred ca e o micoza )ce-mi recomandati ptr a ma vindeca si ptr a evita aceasta problema (apropo as putea lua aceasta ciuperca de la partener, , sau din ce cauza )
4 comentarii
0
23-07-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pe gura nu ese necesar sa iei nimic. Ar fi bine sa-ti introduci intravaginal 1 supozitor de Lomexin pe zi, seara, timp de 2 zile.
Candidoza nu ai luat-o de la prieten ci probabil are alte cauze.
0
14-11-2011, ora 10:54
sasha 2009
Nu este medic/terapeut
sasha 2009
buna ziua, am de cateva zile mancarimi in zona genitala si sunt foarte iritata ;am folosit o crema pentru iritatii dar are efect foarte putin timpsi nu stiu ce altceva sa folosesc, la medic ginecolog inca nu am fost, aveti idee ce as putea avea?ma tot gandesc daca este candidoza sau ceva mai grav, va rog din suflet sa imi raspundeti cat mai repede posibil pe forum -*.multumesc si astept raspunsul dvs.


(*modificat de admin)
1
16-11-2011, ora 13:37
tema
Nu este medic/terapeut
tema
sasha 2009, trebuie sa mergi sa faci o analiza de secretie vaginala cu antibiograma - unde iti va spune si la ce antibiotic sunt sensibile bacteriile gasite, ca sa faci un tratament corect. Poate sunt si ceva bacterii, nu numai o candidoza.
Pentru candidoza probabil o sa ati dea doctorul si un tratament oral.
0
18-11-2011, ora 13:20
sasha 2009
Nu este medic/terapeut
sasha 2009
va multumesc pentru sfat.:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.