mancarime si usturime pe penis

05-07-2011
radu076
Nu este medic/terapeut
radu076
salut, de ceva vreme am o problema mai complicata. in sensul ca pe pielea penisului am mancarimi si usturimi dupa scarpinare, aceasta iritatie s-a intins si pe scrot, dupa spalare cu apa si sapun pielea parca se curata (se exfoliaza) iar aceasta piele proaspat curatata cu unele crapaturi in carne vie se lipeste pe lenjeria intima, aceasta iritatie o am de ceva vrema de cand am fost plecat in italia sa-l ajut pe fratele meu in constructii, cred ca de la wc sau de la cabina de dus (erau folosite de mai multe persoane) sotia mea nu prezinta nici un simptom asemanator mie. va rog sa-mi dati un sfat ce creme sa folosesc sau ce tratament este indicat sa scap de aceasta mancarime si usturime pe care o am.
2 comentarii
0
05-07-2011, ora 20:10
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Tratamente nu se dau pe forum, pt ca nu stim exact ce ai, cel mai bine ar fi sa mergi la un dermato-venerolog
0
29-04-2015, ora 23:24
Ianiss
Nu este medic/terapeut
Ianiss
Salut domnu Radu,
Legat de problema medicala pe care o ai avut-o, vreau sa stiu daca ai reusit sa rezolvi aceasta problema si ce tratament ai aplicat.
Aceeasi problema o am si eu si o port in jur de 5-6 ani, la doctor nu am fost pentru ca am zis ca e simpla mancarime sau o iritatie.
Aceasta mancarime caldura e itensa, cand este racoare e un pic mai rara, dar in ultimul timp mancarimea e dince in ce mai insistenta si insuportabilasunt momente cand te afli in locuri publice si nu te poti abtine sa nu te scarpini.
Singurul tratament pe care il folosesc de aproximativ un an este o simpla crema "Tavogen" recomandat de catre un prieten la care si el la randul lui ia fost recomandat de catre medic pentru ca el avuse o simpla mancarime (doctorul ia mai recomandat sa fiarba lenjeria intima).
Cand aplic aceasta crema mai diminueaza un pic din mancarime dar dupa cateva ore mancarimea reapare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.