mancarime si iritatie

17-04-2007
hybro
Nu este medic/terapeut
hybro
buna ziua. pe pulpa superioara a picioarelor in zona de langa organele genitale, mi-au aparut cate o pata rosie pe fiecare picior, care se extinde, am simtom de mancarime, iar in zona afectata piele se usuca si se exfoliaza putin. va rog sa-mi spuneti parerea dvs va rog pt ca nu stiu de la ce mi-a aparut, deoarece fac zilnic dus si imi schimb zilnic lenjeria intima. ce pot face pt a scapa de aceasta mancarime si iritatie? va multumesc anticipat
5 comentarii
0
17-04-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Incercati aplicatie locala de Eritromicină. Daca nu se amelioreaza dupa 3 zile, mergeti la doctor. Daca se amelioreaza, continuati tratamentul cateva zile dupa vindecarea aparenta.
0
29-04-2007, ora 00:00
cris_t07
Nu este medic/terapeut
cris_t07
Si eu am aceeasi problema. Daca puteti sa imi dati cateva detalii (numele bolii cauza aparitiei) despre boala v-as fii profund recunoscator. Multumesc anticipat !
0
09-11-2007, ora 00:00
andrei007
Nu este medic/terapeut
andrei007
si eu am aceeasi problema si nu mai suport.as dori sa stiu cauza aparitie si un tratament care sa o vindece. va multumesc
0
30-01-2011, ora 15:50
dindin
Nu este medic/terapeut
dindin
am shi eu aceiashi problema !! nu sunt in tsara shi vreau sa shtiu numele la medikament sau a alergiei(virus) va rog!!
0
22-11-2014, ora 09:16
marian2525
Nu este medic/terapeut
marian2525
buna...am si eu o problema de vreo 3 luni am mancarimi intre picioare si cand ma scarpin ma mananca si mai tare si imi apar niste blande dupa ce ma scarpini si in locu unde is mancarimile mia ramas o pata rozie spre ros.si in general cand transpir ma mananca de exemplu dim p la 6... spuneti-mi va rog ce trebuie s fac deoarce la medic imi este cam rusine s ma duc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cele mai frecvente cauze de piele iritată
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Iritațiile pielii - topul celor mai frecvente cauze
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •