mancarime la anus

11-08-2008
cosminmarin
Nu este medic/terapeut
cosminmarin
salutare
de vreo 2 saptamani ma mananca teribil anusul. igiena mi-o fac si mi-o faceam foarte strict si in plus acum mi-am aplicat si bepanthen care ma calmeaza doar cat e prezent. a mai trecut cineva prin asa ceva?
6 comentarii
0
11-08-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa aveti o ciuperca sau hemoroizi externi. Consultati un dermatolog.
0
11-08-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Mancarimi la anus (mai ales noaptea)pot sa apara si cand aveti oxiuri.Ati observat prezenta acestora la scaun?
0
12-08-2008, ora 00:00
cosminmarin
Nu este medic/terapeut
cosminmarin
multumesc pentru raspunsuri. hemoroizi am avut si stiu cum se manifesta, plus ca mi-am examinat zona in oglinda si pare ok. Oxiuri nu am vazut la scaun si nici nu prea stiu cum arata. Ce pot sa mai zic (nu stiu cat de adevarat e) este ca la 2 scaune (nu consecutive) am vazut pe vasul toaletei o dara rosie, dar nu mai mult.
0
13-08-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
mancarimile mai pot fi cauzate si in urma unor administrari de medicamente, antibiotice!!ati luat vreun medicament inainte de aparitia mancarimilor?pt oxiuri faceti un examen coproparazitologic!!repetati-l la 7 zile de 3 ori consecutiv!!multa sanatate!!
0
14-08-2008, ora 00:00
cosminmarin
Nu este medic/terapeut
cosminmarin
DAA ! am luat 10 zile Augmentin SR 1 la 8 ore. Pentru ca am avut o bacterie in mine (leptospira) care a trebuit sa moara. Si exact dupa cura m-a apucat.
multumesc
0
03-04-2009, ora 10:18
badulescu
Nu este medic/terapeut
badulescu
Buna ziua am si eu o interbare am o mancarime langa anus de 3 ani si jumatate.Am fost la medic mi s-a luat din acel loc analiza, si ma-m dat cu pimfacurt crema dar dupa 2 saptamani a aparut din nou mancarimea.am fost la medic acum 2 ani va rog frumos sa ma ajuta-ti daca se poate cu un sfat sau tratament.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: