mancarime insuportabila si senzatia de -nod in gat-

29-07-2008
laurentiu.tirca
Nu este medic/terapeut
laurentiu.tirca
Buna ziua,
am fost acum 3 saptamani la o nunta si cand m-am trezit a doua zi, m-am trezit cu o mancarime la nivelul pielii...fara basicute, fara iritatie, fara nimic...doar mancarimea.mentionez ca nu sunt alergic la nimic si la nunta nu am servit nimic special fara sa fii mai mancat anterior.
Am avut mancarimea cam 3 zile, am fost la farmacie, mi s-a recomandat aerius si dupa cateva ore parca mai trecuse.in urmatoarele zile, pe langa faptul ca a inceput sa ma manance iar, mi-a aparut si senzatia de nod in gat, sau ceva ca o durere in piept mai spre partea dreapta; atunci cand ma scarpin, pielea se inroseste, se umfla si capata aspectul de "catifea" dar revine la normal daca nu ma scarpin sau nu ma ating de nimic, mainile si picioarele mi se umfla cand fac efort, urechile imi frig daca ma scarpin si am senzatia de oboseala continua.dupa o vizita la medicul general si un tratament cu aerius, xyzol, sirop preparat, calciu lactic, si o injectie nu mai stiu cum se numea..singura diferenta este ca nu ma mai mananca continuu si ma mananca doar daca ma ating de ceva...dar tot asa, labele picioarelor se umfla, palmele la fel si tot am nodul in gat dar nu tot timpul, mai mult seara.

MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT CEVA?

Va multumesc
1 comentarii
0
06-08-2008, ora 00:00
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Salut!

S-ar putea sa fie vb atat de un sindrom alergic, sau o dermatita de contact. Este posibil sa ai pielea atat de sensibila incat sa reactioneze in momentul in care o atingi sau freci. Insa cred ca este vb si de o circulatie sanguina deficitara pe care o poti trata extrem de bine cu Detralex sau Redergin!!! Cere sfatul uni medic internist. Numai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.