mancarime in zona vaginala

03-05-2010
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
buna ziua.de ceva zile ma supara o mancarime in zona vaginala. imi puteti va rog spune ce tratament pot folosi? as dori sa ma tratez cat mai natural. mentionez ca iau anticonceptionale.va multumesc anticipat
4 comentarii
0
27-05-2010, ora 01:33
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
probabil este vorba de o candidoza vaginala..depinde de ce mai e urmata aceasta mincarime..daca exista si scurgeri brinzoase, albicioase si mai sunt si usturimi, cu siguranta e candidoza.. tratament cit mai natural ar fi spalaturi cu ceai de pelin..sau ca sa scapi mai rapid intreaba la farmacie ce exista contra candidozei, si o sa ti se propuna o ovula..daca nu esti sigura ca e candida fa un consult ginecologic pt ca sa ti se prezinte informatii mai amanuntite si desigur sa-ti prescrie si un tratament respectiv pt virsta ta si pt cazul tau desigur..succese
0
10-07-2010, ora 11:35
raul raul
Nu este medic/terapeut
raul raul
va multumesc mult. am facut spalaturi cu ceai de pelin.ma simt mult mai bine.nu am scurgeri doar manancarimi foarte rare, ma gandesc ca pot fi si de la rasul pe care il fac la 2-3 zile. am cumaparat ovule intravaginale meclodin pe care inca nu le-am luat tocmai din nesiguranta infectiei. ma gandesc ca trebuie sa ia si sotul meu un tratament, odata ce voi urma si eu unul.imi spuneti va rog ce tratament sa urmeze si sotul meu? va multumesc anticipat.
0
11-07-2010, ora 23:01
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
Din pacate nu va pot rcomanda ceva precis.mai ales ca nici dumneavoastra nu sunteti sigure de infectia pe care o aveti, v-as sfatui un consult ginecologic in urma caruia nu doar veti sti cu siguranta ce anume aveti ci si vi se vor oferi informatii utile pentru a evita in viitor aceasta problema neplacuta.la medic la fel puteti cere un tratament atit a dumneavoastra cit si a sotului.multa sanatate.
0
12-07-2010, ora 15:05
sunsolaris2000
Nu este medic/terapeut
sunsolaris2000
Posibil sa fie ca ai racit in zona aia cand ai stat pe ceva rece.Am citit intamplator ca propolisul ar ajuta la asta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •