mancarime in zona inghinala insotita de mici bubite

29-12-2009
nitan83
Nu este medic/terapeut
nitan83
de aprox 2-3 saptamani am o mancarime in zona inghinala.nu ma pot abtine si ma scarpin iar dupa, imi apar ca niste umflaturi care si acelea ma mananca iar cand ma scarpin se face o rana ca o arsura de tigara, o rana perfect rotunda de cam 1 cm diametru.tot de atunci am dificultati in timpul actului sexual, in momentul penetrarii am o durere groaznica, exact ca cea de dezvirginare iar apoi imi curge un pic de sange(asta mi s-a imtamplat ultima data).va rog sa imi spuneti daca cele doua lucruri ar avea vreao legatura una cu cealalta si ma intereseaza neaparat ce ar putea insemna micile bubite din zona inghinala.mentionez ca am un partener stabil de 5 ani(el a fost primul).va multumesc anticipat si astept cu nerabdare raspunsurile d-voastra.
2 comentarii
0
30-12-2009, ora 21:08
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Eu nu cred ca au legatura.Pentru iritatia din zona inghinala cumpara-ti un Triderm crema. Pentru problema genitala ar fi indicat ca, dupa sarbatori, sa faci un control ginecologic si un test Papanicolau.Pana atunci poti lua tot de la farmacie o solutie pentru spalaturi vaginale.Numai bine!
0
31-12-2009, ora 14:52
nitan83
Nu este medic/terapeut
nitan83
va multumesc foarte mult pentru raspunsul dumneavoastra si voi tine cont de sfaturile primite.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.