mancarime in zona genitala cu cojire a pielii in aceea zona

10-06-2008
big-bro
Nu este medic/terapeut
big-bro
Buna seara am si eu o problema pe care o am cred ca de pe clasa a-8-a acum am 22 de ani in zona genitala am o macarime pe testicule in zona aceea se cojeste pielea mereu dar de ceva vreme s-a extins in jurul anusului si pe penis cateva pete unde sa cojit pielea, aceasta piele care se ia are un miros aparte, dusurile nu ajuta din contra mai rau se cojeste dupa dus as vrea sa stiu ce e daca se poate transmite sexual si ce tratament are. Va multumesc.
1 comentarii
0
22-01-2010, ora 02:06
bicho de luz
Nu este medic/terapeut
bicho de luz
Buna!Sotul meu se confrunta cu o problema asemanatoare.In zona scrotului ii apar una doua pete care au aspect de piele arsa. Petele astea ii provoaca mancarime.Seda cu Diprosalic dar nu prea ajuta.Dupa cateva zile pielea se usuca si de decojeste.Mancarimea s-a extins si in zona anusului(pielea se usuca si crapa).E insuportabil.Acolo foloseste Travocort sau Advantan.Dispare o saptamana apoi iar reapare.Am mers la multi medici din Iasi, Bucuresti...nimic.Analizele au iesit bune...Nu stim ce sa mai facem.
Mai nou tot abdomenul i s-a acoperit de pete rosiatice un pic aspre la atingere.Au forme rotunde si ovale. Acestea s-au extins pe spate, zona inghinala si brate.L-am dat cu usturoi a disparut roseata pt moment iar in urma pielea a ramas parca e arsa.
Daca ai gasit un medic care a reusit sa iti rezolve problema da-mi si mie adresa si numele.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.