mancarime de piele

22-04-2009
01101988
Nu este medic/terapeut
01101988
buna ziua. am si eu o problema si va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca se poate.
Aproape dupa fiecare dus ma mananca pielea, in special picioarele.si nu stiu cu ce as putea sa ma dau sa nu ma mai manance.
va multumesc
3 comentarii
0
24-04-2009, ora 16:54
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Dezinfecteaza cu clor podeaua de la baie; poate faci alergie la vreo substanta din compozitia sapunului sau al gelului de dus pe care-l folosesti, sau poate ca dupa dus te dai cu o crema de corp si-ti produce aceasta reactie alergica.Prosopul de baie sa fie numai al tau si dupa spalarea acestuia pune-l tot in solutie cu clor si clateste-l bine apoi.Stii ca este ACE si pentru rufe albe si pentru cele colorate.Vezi daca mai ai probleme dupa ce analizezi cele ce ti-am scris si iei masuri.Numai bine!
0
29-05-2011, ora 16:53
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
nu are nicio legatura cu igiena sau cu sapunul, sampoanele, aveti paraziti intestinali, faceti un control, nu stiu de ce se minimalizeaza disconfortul dat de viermii intestinali si se pun simptomele pe baza diverselor altor boli sau utilizatorii diverselor substante.
0
15-06-2011, ora 05:58
augustin78
Nu este medic/terapeut
augustin78
buna ziua, am o problema am mincarimii f.marii ale pielii in zona spatelui, in special umerii imi apar mici unflaturii ce fac?mas scarpina intruna, am stat f.mult in soare in maieu, pielea e pigmentata in puncte maro in jona mincarimilor.ce sa iau, ajutatima va rog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •