Daca transpir, ma mananca pielea peste tot

27-07-2008
lucia_calciu
Nu este medic/terapeut
lucia_calciu
Este cumplit !! Daca transpir, ma mananca pielea (peste tot) daca ma spal sau fac dus, ma manaca pielea (peste tot).Nici nu ma pot spala de nicio culoare, ca incep mancarimile de piele Totul tine aprox o ora, dupa care totul inceteaza, ca sa reapara daca fac, , imprudenta sa ma spal sau am ghinionul sa transpir. Singura modalitate de a ma spala este sa fac baie generala la cada si atunci nu am nimic, !!! Culmea ! De parca poti face cada de cate ori te speli pe maini sau te stropesti cu apa. Sapunurile de bebe nu m-au ajutat, nici medicamentele. Sufar de nu se poate Are cineva vreun sfat ??? Va multumesc
3 comentarii
0
25-08-2008, ora 00:00
Damian Silviu
Nu este medic/terapeut
Damian Silviu
Daca mergeti la medicul dermatolog va va prescrie XYZAL si va va recomanda sa faceti analize medicale la un laborator de specialitate. Succes!
0
29-08-2008, ora 00:00
lucia_calciu
Nu este medic/terapeut
lucia_calciu
Mii de multumiri !! Intre timp am fost la medic si in afara de XYZAL mi-a mai prescris si unguentul BELODERM. Au efect miraculos !!
Inca odata multumesc pentru raspuns
Lucia Calciu
0
28-11-2012, ora 13:36
lucia_calciu
Nu este medic/terapeut
lucia_calciu
sper ca am gasit remediul contra mancarimilor de piele cand faci dus !!!!!!
Eu folosesc pentru dus apa cat mai calda posibil, apoi fac un dus rapid cu apa RECE pe maini si picioare. Extraordinar !!!Nu mai apar mancarimi, doar in cel mai nefericit caz, ceva furnicaturi timp de 20-30 secunde care dispar daca te freci destul de usor cu un prosop. Sa va fie de folos - succes !!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • O cercetare recentă dezvăluie structura receptorilor care determină mâncărimile pielii
  • Uleiul de lavandă ar putea fi răspunsul la tratamentul mâncărimii pielii
  •