mancarime anala, dureri stomac

06-04-2014
oana655
Nu este medic/terapeut
oana655
buna! de 2 sptamani am mancarimi in zona anala atat afara cat si inauntru, fara vreo iritatie, insa, dupa defactie, mancarimea aceasta suparatoare este mai intensa, am facut coproculura si nici un rezultat, totul este ok, mi s_a dat un tratament pe baza de unguent cu tetraciclina hidrocortizon dar mancarimea nu a cedat, am avut dureri in jurul buricului, ameteli, temperatura putina, noaptea, mentionez ca am colon iritabil, gastrita duodenala si BRGE; ce poate fi? am intemes ca oxiuri nu se vad in copro, sau poate fi vorba de hemoroizi ? cu toate ca nu am sangerari, va multumesc, astept raspuns
2 comentarii
0
06-04-2014, ora 02:32
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
In cazul dumneavoastra consider ca ar fi nevoie de o colonoscopie. Poate fi vorba despre hemoroizi. Aceasta investigatie va lamuri problema.
Cu stima:

dr Petre Muresan
0
25-04-2014, ora 01:37
oana655
Nu este medic/terapeut
oana655
va multumesc pentru raspuns ! am fost la ginecolog deoarece incepuse pruritul spre zona genitala si mi s_a spus ca am vulvovaginita micotica, spunanadu_mi ca am candida...deci aceasta poate da si mancarimile anale ? la mine sistemul imunitar este terminat, din cauza gastritei duodenale, manacrea mea este foarte limitata, fructe si legume crude sunt excluse, presupun ca de aici aparand si aceasta ciuperca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: