mancarime in zona genitala de vreo 2 zile

23-12-2006
lolita
Nu este medic/terapeut
lolita
de vreo 2 zile am mancarimi in zona genitala mai exact in zona vaginului.scurgeri am foarte putine si albicioase dar nu sunt urat mirositoare...sa fi luat vreo boala de la partener?sa fie trihomonas?sau candida?
2 comentarii
0
06-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa ai o candidoza vaginala. Incearca urmatorul tratament :
Fa bai locale cu apa calduta dintr-o cana de aproximativ 200 ml in care ai dizolvat o lingurita cu varf de bicarbonat de sodiu alimentar, de doua ori pe zi, dimineata si seara, 4-5 zile.
Concomitent introdu intravaginal 2 ovule de Lomexin (un ovul la 24 de ore).
Daca dupa acest tratament simptomele nu cedeaza adreseaza-te unui medic. De asemenea, daca simptomele dispar, dar reapar dupa o perioada de timp, trebuie sa apelezi la un medic, deoarece s-ar putea ca si partenerul sa necesite un tratament.
0
25-02-2007, ora 00:00
alexandra_simpatika
Nu este medic/terapeut
alexandra_simpatika
Buna!Sunt Alexandra, am 17 ani. nu mai sunt virgina de 3 luni.A fost totul normal, am un partener foarte atent insa, acum 4 zile a inceput sa ma manance in zona vaginului si sa am senzatii de usturime la urinare.. cam aceleasi simtome ca ioana18.. mi-am introdus un ovul.. m-am spalat cu ceai insa tot ma mai mananca.Ce sa fac?La doctor nu pot merge, pentru ca parintii mei nu stiu.. ajuta-ma te
implor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.