mancarime pe brate, burta... mai mult seara

27-02-2008
borabora
Nu este medic/terapeut
borabora
As dori o parere, de cateva luni am mancarimi pe brate, picioare si burta, mai mult seara. Nu se vede nimic, nu ma rosesc, nimic...ce ar putea fi? Va multumesc
6 comentarii
0
27-02-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Sfatul meu e sa te duci la un dermatolog, iar parerea mea este sa nu fii facut pseoriazis ( este o boala care apare pe sistem nervos ) dar poti avea si altceva dar vei afla cu siguranta doar daca vei merge la un dr. Toate cele bune
0
27-02-2008, ora 00:00
borabora
Nu este medic/terapeut
borabora
Voi merge la medic. Ceea ce ma insapaimanta cel mai mult e sa nu fie scabie, mai devreme am citit cum se manifesta, dar la mine pe piele nu se vede absolut nimic. oricum, voi face un control. Va multumesc
0
28-02-2008, ora 00:00
ameli
Nu este medic/terapeut
ameli
parerea mea e ca e o boala pe baza nervoasa.
0
11-03-2008, ora 00:00
daniela
Nu este medic/terapeut
daniela
Ma numesc Daniela am 31 ani si am aceasi problema am fost la medici am facut tot felul de analize ptr. alergi, am fost si la psiholog am facut un tratament de un an ptr depresie si stres dar nu mia trecut nu stiu ce sa mai fac nu cind imi vin mincarimile de piele imi vine sa rup pielea dupa ce ma scarpin devin tuata rosie parca as fi batuta cu urzica.Ste cineva sa imi dea un sfat. va multumesc.
0
12-04-2009, ora 09:41
paula92
Nu este medic/terapeut
paula92
am 40 de ani si de 1 an de zile ma confrunt cu aceleasi mincarimi, in special seara pe git, maini picioare, in talpisi palme, ma inrosesc parca m ar fi batut cu urzicadar dupa ce ma tamponez cu acool sanitar imi trece si pielea isi capata culoarea ei naturala Care ar putea fi cauza?Mentionez ca pe linga aceste mincarimi am un intreg cortegiu de simptome cum ar fi :urinari f dese, stare de betie permanenta, dureri de cap, dureri de picioare Se mai confrunta cineva cu asemenea simptome?
0
13-12-2009, ora 12:00
curic_A
Nu este medic/terapeut
curic_A
buna...da si eu am cam aceeasi problema ca voi numai ca ma si incalzesc in locul in care ma scarpin si pielea se inroseste.Asa am auzit si eu ca se poate sa fie pe cale nervoasa.dar inca nu am fost la un control...astept si eu un raspuns bafta celorlalti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imbatranirea pielii
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  • Potențial tratament pentru mâncărimea cronică
  •