mai vreau un bebe - favorizare conceptie

04-12-2008
ana500
Nu este medic/terapeut
ana500
Buna.
Ma numesc Ana si am un baietel, multumesc lui Dumnezeu, sanatos pana acum, fara prea multe probleme.
Eu insa.pot spune ca am ceva probleme. Acum astept rezultatele de la un chiuretaj biopsic (mi-a crescut ceva pe endocol) si sper sa fie bine.
As vrea sa mai fac un bebe dar pana acum nu s-a lipit nimic in ciuda eforturilor :).
Poate sa fie din cauza a ce am avut pe col sau din cauze hormonale. Nu stiu inca.
Dar as vrea dupa ce termin tratamentul (de dupa interventie) sa favorizez (influentez) cu ceva procesul de conceptie.
As avea mare nevoie de un sfat sau chiar si de mai multe. Sotul meu este navigator si deci timpul nu este prietenul nostru cel mai bun.
Multumesc pentru intelegere si.astept sfaturi de la cine s-a confruntat cu astfel de probleme.
2 comentarii
0
06-12-2008, ora 11:37
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Asteapta intai rezultatul de la chiuretajul bioptic.Daca aveti deja un copil inseamna ca sunteti amandoi fertili, si cand vine acasa sotul tau sta cel putin o luna.Deci, daca nu este nimic la endocol care sa te impiedice sa mai ai o sarcina, eu zic sa incerci sa ramai insarcinata din nou prin metode normale, ca si prima data, fara a influenta aparitia sarcinii in vreun fel.Numai bine!
0
11-12-2008, ora 22:05
adinamariaradu
Nu este medic/terapeut
adinamariaradu
Eu am luat hotararea sa mai am un copil la 39 de ani. Aveam o fiica- mare. Dar, la 2 luni pierdeam sarcina. Dupa 2 sarcini pierdute, tot nu am renuntat, dar 9 luni nu am mai ramas. Nu ma favoriza nici varsa, voiam cat mai repede. Imi era necaz cand vedeam pe cineva cu copil mic deoarece voiam si eu. O dactora de la fundeni mi-a zis ca utrogestan si vitamina e pot favoriza aparitia sarcinii.
Am luat...si minunea asteptata s-a intamplat..am adus pe lume o dulceata de baietel care-mi umple inima de bucurie.
NUmai bine si-ti doresc sa fie totul cum iti doresti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pe viitor ovulele ar putea să nu fie necesare pentru conceperea unui copil
  •