mai trebuie sa simt dureri dupa dezvirginare?

24-05-2009
alinush_4u_428486
Nu este medic/terapeut
alinush_4u_428486
am incercat cu prietenul meu sa avem o rel sexuala...eram virgina.la inceput aveam dureri la fiecare atingere...dupa care, la un moment dat nu am mai simtit nimic, ceeea ce inseamna k m-a dezvirginat...Sunt curioasa...nu trebuia sa am niste dureri mai mari in momentul in care a introdus penisul total, pt k eu nu simteam nici cea mai mica durere...nu simteam absolut nimic...si eram chiar curioasa pt k nu am sangerat deloc in momentul in care a avut loc penetrarea?de ce nu mai simteam nimic dupa prima introducere?si al doilea contact nu l-am mai avut pt k nu am mai avut ocazia pt k el a plecat...si eu am ramas cu acest intrebari in minte.poate ma puteti ajuta.Va multumesc.
4 comentarii
0
24-05-2009, ora 21:29
ele_flj
Nu este medic/terapeut
ele_flj
hmmm...nici eu nu am sangerat la primul contact sexual..e firesc la unele fete...intradevar ca, dupa ce ti-ai obisnuit corpul cu acele atingeri dureroase, acestea sa dispara treptat si sa nu simti nimic la penetrare...spun pt ca si mie mi s-au intamplat acestea.ziceai ca n-ai avut ocazia pt un al doilea contact...sunt dureroase urmatoarele...ai sa vezi.iti trebuie timp sa te obishnuiesti si sa se transforme durerile in ceva placut...asta depinde si de cat de relaxata esti...pe mine, chiar si dupa 3 luni, inca ma mai doare la inceput :O...o sa treaca :P papa
0
25-05-2009, ora 14:28
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
nu e neaparat sa sangerezi prima data...eu nu am sangerat dekt f putin..am obs seara niste pete, da nu ff rau...si de durere..depinde de cat de relaxata esti si de elasticitatea himenului...cel mai bine este sa nu te gandesti la cat de rau o sa te doara, pt k, chiar dk nu va durea..tu te autoasugestionezi si o sa crezi k te doare, ci sa te bucuri de moment...pt k amandoi sa va simtiti bine...oricum durerile trec...:*:* bafta
0
25-05-2009, ora 15:44
laurentina
Nu este medic/terapeut
laurentina
la fel si eu am fost cu un tip si cand m-a dezvirginat nu mi-a curs deloc sange si nici nu am simtit nimic. a2a oara nici eu nu am mai avut ocazia da mno.. multi mi-au zis ca nu ii o problema ca nu am simtit nimic dureros si ca este chiar foarte bine si ca la urmatoarele contacte sexuale totul va decurge la fel de bine daca vei fi relaxata.:*:*::*:* succes!
0
04-09-2010, ora 08:39
OanaLia
Nu este medic/terapeut
OanaLia
buna! as vrea sa va intreb ceva... in legatura cu relatiile sexuale.. nici mine la inceput nu mi-a curs sange.. nu m-o prea durut.. nu m-am speriat.. am citit pe site ca nu e nevoie sa te doara la inceput.. la fiecare e altfel.. dar dupa sex cam primele zile ce simptome ai ? is foarte ingrijorata.. mi s-a spus ca pot ramane insarcinata daca nu m-am protejat.. era prima data.. prietenul meu a ejaculat pe langa mine.. deci pe abdomen.. dupa care o sters cu un prosop.. deci e posibil sa raman ?... e posibil daca a introdus inca odata sa fi ramas ceva.. pe "conducta"? va rog raspundeti..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici