mai sunt virgina?

28-04-2011
nu conteaza
Nu este medic/terapeut
nu conteaza
La varsta de 7 ani am avut primul meu contact sexual sa zic. el avea 8 ani. nu mai tin minte exact cum s-au intamplat lucrurile cert e ca nu am simtit durere si nici nu am sangerat. mentionez ca actul s-a petrecut avand chilotii pe mine mai pe romaneste. deci mai sunt virgina sau nu. va rog astept raspuns
2 comentarii
0
28-04-2011, ora 11:53
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Numai la control ginecologic se poate spune cu certitudine. Dar stai linistita, sunt femei care se nasc fara himen, altele care nu sangereaza la primul contact, altele care se dezvirgineaza accidental si chiar fara sa stie, in copilarie, altele care au himenul intreg pana ajung in travaliu la prima nastere, toate variantele sunt posibile (e adevarat astea sunt mai putine), , , , Virginitatea e si o stare mentala, nu numai fizica, , , ,
Numai Bine!
0
28-04-2011, ora 18:37
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! Nu cred ca raspundeam la intrebarea asta dar am citit o carte care m-a ingrozit, se cheama " Jurnalul albastru " de James Levine, medic de la clinica Mayo, o poveste teribila din India despre traficul de copii si exploatarea sexuala a copiilor, fetite si baieti. Si inca nu mi-am revenit dupa ce am citit ce am citit. Recunosc, sunt socata si acum cand scriu aici.Si nu pot sa nu ma minunez de ce le trece unor copii prin cap. Ma copii, la ce filme va uitati voi? Vedeti-va de copilarie, de jucarii si lasati curiozitatile sexuale pentru cand veti fi mari, adica sa aveti varsta de 18 ani. Da? Bun si ca sa te linistesti, inca ceva, nu se intampla nimic cand ai haine pe tine si pustiulica de 8 ani nu poate face sex.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Virginitatea - din punct de vedere medical
  •