mai sunt virgina?

191 comentarii 1 2 ..... 567 Înainte ›
0
02-11-2009, ora 10:36
teea
Nu este medic/terapeut
teea
mai alina(presupun ca asa te cheama), se pare ca tu nu i priceput absolut nimic din ceea ce ti-au spus cei de pe aici.
hai ca-ti raspund eu, poate pricepi!
15 ani nu este o varsta la care sa incepi sa faci sex.daca esti atat de toanta incat sa faci chestia asta la 15 ani, datorita presiunilor "grupului" sau celor ale prietenului tau inseamna ca nu te duce prea mult capsorul.
la 15 ani ar trebui sa fii preocupata de scoala, sa te "temi" de extemporale(lucrari de control neanuntate), nu ca ai ramas sau nu insarcinata.
nu, probabil ca nu esti insarcinata,.ca sa ramai insarcinata este nevoie ca un spermatozoid sa fecundeze ovulul, ca lucrul acesta sa se intample trebuie ca spermatoziziii sa ajunga la ovul.pentru asta...tu trebuie sa fii in perioada fertila(la ovulatie), iar el trebuie sa ejaculeze in vagin.ca sa ejaculeze in vagin trebuie ca penisul lui sa fie acolo!!!!!!!acum pricepi???
daca iti imaginezi ca prietenul tau te iubest ede nu mai poate si e innebunit dupa tine, te anunt cu regret ca nu este asa.la varsta asta baietii se folosesc de fete(de obicei mai mici decat ei)si se culca cu orice fata e cat de cat dispusa(cele mai mici decat ei sunt mai usor de prostit).
partea naspa la toata chestia asta e ca s-ar putea ca peste cativa ani sa regreti alegerile facute acum!
clar ca este doar treaba ta.dar daca tot faci sex..fa-o cu cap!
0
05-11-2009, ora 17:25
alinutzaaly
Nu este medic/terapeut
alinutzaaly
buna ziua, am si eu o intrebare as vrea daca se poate sa imi raspunda un medic, vreau sa stiu cam cat costa o consultatie la medicul ginecolog, am 18 ani si vreau sa ma duc pentru a afla daca mai sunt virgina insa sunt nelamurita daca ma duc la un medic ginecolog imi poate spune daca mai sunt sau nu virgina? astept un raspuns cat mai repede am nevoie. multumesc
0
05-11-2009, ora 17:29
teea
Nu este medic/terapeut
teea
daca te duci la ginecolog (la stat )cu trimitere de la medicul de familie nu te costa nimic...doar ca nu poti sa te duci la cine vrei tu...te duci la spitalul "X" la un oarecare medic(cum ai noroc).daca te duci la privat( la cabinetele particulare ale ginecologilor) o consultatie costa intre 70 si 150 lei(depinde de oras).
0
05-11-2009, ora 17:34
alinutzaaly
Nu este medic/terapeut
alinutzaaly
eu sunt din bucuresti. multumesc mult
0
13-12-2009, ora 16:37
alynutza_andreyutza94
Nu este medic/terapeut
alynutza_andreyutza94
buna.mai am si eu o int, am facut sex neprotejat cu pr meu a doua zi dupa terminare menstruatie.am ramas insrcinata?mentionez k ma ustura cand fac nevoile.vreau si eu o rasp urgent
0
13-12-2009, ora 21:05
george_c
Nu este medic/terapeut
george_c
Domnule doctor Mihnea vreau sa ma lamuriti si pe mine cu o chestie.deci prietena mea avea un ciclu neregulat, iar in august si septembrie a avut o pauza in care nu a mai avunt menstruatie...in data de 4 octombrie i-a aparut menstruatia intain inchisa la culoare, apoi normala si a tinut pana in 10 octombrie..in data de 31 octombrie impreuna cu prietena mea neam "jucat putin"..nu a avut loc penetrarea, am folosit si prezervativ de orice eventualitate si unul a cazut si unul s-a rupt dar penetrarea nu a avut loc...ne-am speriat cand am vazut ca sa rupt si cel de-al doile prezervativ, binenteles in ambele cazuri a fugit la baie si sa spalat nu cumva sa fi ajuns lichid seminal..in data de 8 noiembrie a aparut dinou menstruatia a tinut din 8 pana in 14 si nu a avut dureri decat in prima zi de ciclu durerile dinainte lipsind...pana acum a fost totul ok..calculand 28 de zile din data de 14 ar fi trebuit sa ii apara menstra pe data de 12 decembrie dar ea a aparut astazi in data de 6 decembrie si la fel fara durerii inainte doar dupa ce a aparut iar asta ne-as speriat putin...poate fi vorba de sarcina totusi?va multumesc din tot sufletul si sper sa ne linistim dupa ne veti da un raspuns..va multumesc mult inca odata
0
17-12-2009, ora 22:32
Daniela001
Nu este medic/terapeut
Daniela001
D-le doctor, fetelor, am si eu o intrebare. Ma macina chestia asta de cateva luni de zile. Am trecut printr-o experienta neplacuta acum vreo jumatate de an, cand am facut-o o singura data cu prietenul meu (a durat destul de putin, pe mine m-a durut tare da nu mi-a curs sange) dupa care ne-am despartit pentru ca el s-a mutat din oras. Acum regret enorm ce am facut, ptr ca el nu ma anuntase ca urma sa se mute si practic a profitat de mine. stia ca o sa ma dezvirgineze si nu si-a asumat raspunderea. Acum...intrebarea mea e (n-o sa incep cu prostii de genul:mai sunt virgina sau nu?!) dar...am alt prieten acum, la care tin foarte mult si caruia i-am spus ca sunt virgina. eu nu stiu ce sa fac, nu stiu daca o sa-si dea seama ca s-a intamplat o singura data sau nu. mi-e foarte frica sa nu-l dezamagesc. Doar spuneti-mi daca dupa 1 singur contact, sunt inca stramta. ar fi singura mea salvare. multumesc anticipat...
0
04-01-2010, ora 20:40
princess1
Nu este medic/terapeut
princess1
teea vreaw si ew idul taw.tte rog frumos ! :*
0
08-01-2010, ora 09:40
princess1
Nu este medic/terapeut
princess1
teea. :-/ imi poti da id thau ?:):D
0
23-01-2010, ora 10:05
alynutza_andreyutza94
Nu este medic/terapeut
alynutza_andreyutza94
buna am si eu o intrebare...am 15 ani si miam inceput viata sexuala de cateva luni...dar am un sg dubiu ar putea sa imi dauneze mai tarziu...adik sa mi se lase sani etc.eu cu pr meu o facem o data pe sapt poate sa imi dauneze asta acum sau mai tarziu?...ast rasp urgent..:*:*:**
0
30-04-2010, ora 16:28
HaselnuBchen
Nu este medic/terapeut
HaselnuBchen
Fetelor daca vreti sa ramaneti virgine nu va mai lasati duse de val si fiti mai precaute.Numai in urma unui control ginecologic puteti afla daca mai sunteti virgine sau nu, asa pe nevazute nimeni nu va poate spune sigur.Faceti-va curaj si mergeti la ginecolog ca nu va mananca nimeni acolo.
0
12-07-2010, ora 10:14
izabelaa
Nu este medic/terapeut
izabelaa
am 16 ani si nu am facut-o inca.dar ma masturbez cu iubitul meu, el imi baga degetul in vagin iar eu ii frec penisul...styu k teoretic nu mai sunt virgina.dar practic sunt pt k himenul e acolo, nu?? si mai am o intrebare dak prietenu meu isi freaca penisu si dupaia imi baga mie dgetul in vagin, pot sa raman insarcinata? ma gandesc k poate se ia sperma pe mana lui...mersi
0
24-07-2010, ora 09:17
Marius101
Nu este medic/terapeut
Marius101
am si eu o dilema.. sa zic asa care ma macina foarte mult:( pai prietena mea ma mintit cand mam intalnit cu ea prima oara ca este virgina.. dupa 2 saptamani mia zis.. si mam enervat rau d tot... ea mia zis ca a facut-o dekat 1 data si foarte ptn timp 10minute maxim.. problema este ca ea era despartita de fostul prieten si a crezut ca se va impaca cu el daca o face
Prima oara cand a facut-o cu mn.. era foarte stramta dabea incapea un deget,... si a cam durut-o acum nu mai e asa d normal.. dar as vrea sa stiu cum sa imi fii putut da seama daca a facut-o dekat 1 data:) si daca ar fii adevarata teoria mea sa zic asa.. ca inainte era ff stramta si acum nu mai este asa(as vrea raspuns pe mail daca se poate) multumesc
0
04-08-2010, ora 10:27
Balanutzu
Nu este medic/terapeut
Balanutzu
am nevoie de un sfat. ieri prietenul meu sia introdus degetul in vaginul meu... dureri nu am simtit... dar azi dimimneatza cind mam sculat mia curs singe. cei drept foarte si foarte putin... mai sunt virgina sau nu?
0
09-09-2010, ora 21:16
aionesei
Nu este medic/terapeut
aionesei
ajutati.ma si pe mine...ieri prietenul meu si-a introdus un pic penisul...ma durea foarte tare si am incercat de vreo 2-3 ori si i-am spus sa inceteze...cand m-am ridicat pe fusta aveam niste pete de culoare portocalie...nu a spermat deloc..eu am ciclul neregulat si acum imi este putin frica.am ramas insarcinata...?..ce ar trebui sa fac?
0
23-10-2010, ora 13:52
kat6790666
Nu este medic/terapeut
kat6790666
buna ziua!...domenule doctor va rog frumos sa imi spuneti si mei daca mai sunt virgina.pt ca mi-am bagat un obiect in vagin si degetul iar dupa aceea mia venit ciclul.nu am simtit nicio durere nimic.va rog frumos dati-mi un raspuns
0
03-11-2010, ora 01:59
oana94
Nu este medic/terapeut
oana94
Buna, am 16 ani nu mam masturbat nu am avut relagii sexuale...dar intr-o seara iubitu meu a introdus degetu aratator in vagin trecand de himen, cand am ajuns acasa mam uitat nu mia curs sange, dar himenu meu nu e semiluna, e din, , fasi".e posibil sa fi largit membrana si sa fiu inka virgina, sau sa am himen elastic pt ca repet nu a curs sange si niki nam simtit durere sau altceva...va rog sa imi raspundeti...va multumesc anticipat
0
03-11-2010, ora 08:39
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Este posibilă dezvirginarea fără sângerare. Mai ales dacă aţi folosit o.b-uri.
0
04-11-2010, ora 10:22
oana94
Nu este medic/terapeut
oana94
problema e k nu a durut, nu am simtit nimik k sar fi rupt ceva deci??? eu chiar nu pot sa imi explik
0
22-11-2010, ora 15:12
special
Nu este medic/terapeut
special
nu esti, chiar daca ai mici dureri, te/ai fortat putin si de astea ai durerile, stai linistita ca esti virgina
0
25-04-2011, ora 16:19
analove
Nu este medic/terapeut
analove
Domnule doctor, daca baiatul foloseste prezervativ, cat la suta e probabil ca fata sa nu ramana insarcinata?
0
27-07-2011, ora 18:48
ionutpop
Nu este medic/terapeut
ionutpop
buna!am o problema.am prietena si stau cu ea de 10 luni..intr-o seara i-am bagat degetu in vagin dar nu ia curs sange.vreau sa stiu daca mai e virgina?multumesc
0
27-07-2011, ora 22:10
ionutpop
Nu este medic/terapeut
ionutpop
mai am o intrebare."daca ii voi baga penisul iubitei mele in fund ea se poate dezvirgina sau sa ranama insarcinata
0
29-07-2011, ora 06:26
Alexandru999
Nu este medic/terapeut
Alexandru999
ionupop, 1) da, este virgina chiar daca ai bagat degetul, dar fii bland :)

2) si 3) evident ca poate sa ramana insarcinata, acel spermatozoid norocos din cei 250, 000 va inota prin rezidurile fecale, va suda ca sa faca o gaura prin intestin si apoi cu ajutorul hartii va trece padurea fermecata si BANGGG drept on "ou" intra ca si rambo

SAU, mai aiurea, va intra intr'un mic rahatzel, pe care il va lua in stapanire si iti va da tie o mica surpriza maronie in timp ce faci anal cu prietena :) asa ca sa te sature de acest lucru tampit

vb aia, mai bine te faci de ras in fata parintilor decat undeva mai aglomerat :)

bafta
0
15-08-2011, ora 22:20
elena-mariana
Nu este medic/terapeut
elena-mariana
buna
am si eu o intrebare.
de cate ori am contact cu sotu meu apar mereu ustrurimi la mine.el nu are mnimic.
eu am fost la repetate controale la ginecolo si mi-au zis ca probabil sotu meu "tine" microbu eu ma tratez si el mi-l da inapoi..eu ca femeie merg la ginecolog..el ca barbat unde tre sa mearga?la dermato sau unde?va rog daca puteti sa imi raspundeti.multumesc,
0
16-08-2011, ora 03:01
Flavia1993
Nu este medic/terapeut
Flavia1993
Buna seara domnule doctor.Sunt noua pe acest site si nu stiu daca am postat bine unde trebuia sau nu, insa am si eu o nelamurire.Fix acum 2 ani am avut primu contact sexual, am facut sex 6 sau 7 seri consecutive cu un baiat, dupa acele 6-7 seri nu am mai facut sex timp de 2, pana in ziua de ani absolut deloc.Intrebarea mea este :cand voi face din nou sex voi avea aceleasi dureri pe acre le-am avut acum 2 ani?Intr-o oarecare masura credeti ca exista posibilitatea ca himenul meu sa se refacut?Va multumesc frumos.Astept raspunsul dumneavoastra.O seara placuta in continuare!
0
01-09-2011, ora 11:58
ionutpop
Nu este medic/terapeut
ionutpop
Am o intrebare...prietenei mele trebuia sa-i vina ciclu la inceputu lunii si ia venit la sfarsitu lunii, are dureri abdominale si tot zice ca o doare burta in partea dreapta...e posibil sa fi ramas insarcinata???
0
16-09-2011, ora 19:14
ammonisa
Nu este medic/terapeut
ammonisa
Domnule Doctor,

Situatia mea e un pic cam penibila...nici nu stiu exact cum sa abordez subiectul...in fine...Am o varsta destul de inaintata (a se citi peste 30 de ani) si, din cauza unor evenimente nu tocmai placute, din copilaria mea - o tentativa de viol, sau poate chiar o "reusita" cine stie, nu am putut NICIODATA sa ma leg emotional si trupeste de nici un baiat/barbat care a aparut in viata mea, deci nu mi-am inceput viata sexuala.
Sunt intr-o dilema totala...aveam aproximativ 6 ani cand asa-zisul meu "bunic" vitreg a incercat sa ma dezvirgineze...nu pot spune daca a avut loc un contact sexual...in toiul evenimentelor, m-am lovit la cap si nu imi mai amintesc de atunci decat ca venirea unchiului meu care a aparut la un moment dat, (care cred ca a povestit ce a vazut), a iscat mult scandal in familie.
De atunci pana acum, parintii mei n-au mai scos un cuvant despre asta, crezand PROBABIL ca am uitat acel episod. Eu i-am lasat sa creada ca nici nu-mi amintesc ceea ce s-a intamplat, dar m-am distantat de ei intrucat nu au crezut ATUNCI ceea ce le-am povestit...La ora actuala, ma roade teribil intrebarea DACA MAI SUNT VIRGINA? Tinand cont ca n-am mers pana acum la vreun dr. ginecolog, va dati seama, mi-e teama sa aflu raspunsul...intrebarea mea este daca exista vreo alta metoda de a investiga daca virginitatea mea este intacta?
Va rog INSISTENT, sa-mi raspundeti.Ma macina rau de tot acest aspect!

Va multumesc
0
17-04-2012, ora 21:10
leustean dorin
Nu este medic/terapeut
leustean dorin
salut la toataa lumea stiu ca deviez de la subiect cu intrebarea mea dar va roog sa ma ajutati cu un raspuns.sunt de 3 ani cu prietena mea..dar acum sunt plecat de 6 luni si nu am o prea mare incredere in ea..e posibil ca medical sa aflu daca a mai avut contact sexual cu alt barabt decat cu mine nu stiu adik ar putea ginecologul sa ami zica daca a ami avut si alte contacte sexuale avand in vedere ca eu am fost primul barbat din viata ei...multumesc frumos care stie ceva sa ma ajute si pe mine
0
30-12-2012, ora 23:10
Dr.YneedLove
Nu este medic/terapeut
Dr.YneedLove
serios...nu mai pot de ras...

chiar au unii niste chestii in cap...atat de patetici.

pt frustratul care il insheala femeia :
prietene daca nu ai incredere in ea inseamna ca ai motive...si poate ca si ea are motive.sa iti de'a motive...
asa ca dai papucii si mergi inainte, viata este scurta !!!!

raspuns pt subiectul mi'am bagat...mai sunt virgina?!

dc va bagatzi voi toate ustensilele si nu va luati un barbat adevarat langa voi sa face-ti si voi ceea ce tre sa face-ti oricum? cu ce oameni umblati voi daca intrebati pe forumuri : mi-am bagat degetul, pix'ul, mana, piciorul. mi-a bagat prietenul X acarete in pasarica...mai sunt oare virgina? poi poate ca da...poate ca nu...depinde de elasticitatea himenului, daca a fost rupt inainte sau dupa ce ai bagat diverse lucruri in locuri intime (e o pasarica destinata actului sexual si nu o posheta sau sertar) sunt foarte multi factori, nimeni nu va poate raspunde concret decat la un control amanuntit...fie un barbat cu experienta.fie un medic.
Adaugă un comentariu / răspuns
191 comentarii 1 2 ..... 567 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •