mai sunt virgina?

191 comentarii 1 2 34 ..... 6 7 Înainte ›
0
29-06-2009, ora 09:38
teea
Nu este medic/terapeut
teea
pai la 15 ani e normal sa-ti creasca sanii..te dezvolti ca ai greturi ameteli oboseala etc s-ar putea sa fie din cauza stresului daca ai fost stresata in ultima vreme.oricum eu iti recomand sa te duci la doctorul de fam si sa ceri o trimitere pt niste analize de sange.s-ar putea sa ai o lipsa de ceva calciu fier magneziu etc.iti faci analizele si aflii sigur ce si cum. deasemenea iti recomand sa mergi la un ginecolog s-ar putea sa fie o candida sau o alta problema infectie urinara etc.nu trebuie sa le lasi netratate pentru ca poti avea complicaii peste ceva timp.de la varsta ta incolo ar trebui sa inveti sa mergi la gineco macar o data pe an-pentru un control de rutina.nu ai de ce sa-ti fie rusine.e ceva absolut normal sa mergi la doctor si e spre binele tau sa faci acest lucru. p.s. nu cred ca parintii tai o sa te omoare daca vor afla ca nu mai esti virgina : stai calma mai ales ca din cate ai povestit pana acum eu deduc ca esti virgina.
0
29-06-2009, ora 14:55
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
mersi mooolt moolt teea esti o skumpa.mersi mult de ajutor..si sa stii ca fiecare partea a bunului care lai facut ti se va intoarce esti un om minunat.mia facut placerea sa te cunosc voi urma cu siguranta sfatul tau.aum in august cind voi merge la ginecolog p-u soala ii voi spune problemele care ma framinta...esti o dulciatza si ma scuzi daca ti-am inkomodat u ceva. poop
0
29-06-2009, ora 15:15
teea
Nu este medic/terapeut
teea
hello ma bucur ca vei urma sfatul meu si vei merge la doctor.este foarte important pentru tine si pentru sanatatea ta. cu parintii sa stii ca eu nu cred ca vei avea probleme.poate par ei mai incuiati acum dar crede-ma ca toate am trecut prin etapa ma omoara mama/tata daca afla ca.usor usor o sa realizezi ca nu este chiar asa.sunt incuiati pentru ca sunt protectivi nu vor sa ti se intample nimic rau etc tocmai de aceea e important sa discuti cu ei-mai exact cu mama ta fata fiind.o sa vezi ca pe parcurs se va inmuia si nu o sa ti se mai para ca e atat de restrictiva. te pup. iti doresc sanatate si sa fii fericita. daca mai ai nevoie de sfaturi poti sa intrebi.
0
29-06-2009, ora 19:03
Nina92
Nu este medic/terapeut
Nina92
Daca nu iti alegi ob-ul potrivit la marine poti sa te dezvirgineti eu am vrut sa fol super dar nu am putut ma durea tare acu folosesc mini dar rar in general folosesc absorbante.Ms de raspuns :
0
30-06-2009, ora 23:12
marina111
Nu este medic/terapeut
marina111
am si eu o intrebare si as dori, daca se poate sa imi raspunda domnul doctor sau cineva bine informat.este obligatoriu, daca iti incepi viata sexuala si esti virgina sa iti curga sange astept raspunsul dumneavoastra va multumesc
0
01-07-2009, ora 09:36
teea
Nu este medic/terapeut
teea
nu nu este obligatoriu
0
01-07-2009, ora 22:09
blackwarrior
Nu este medic/terapeut
blackwarrior
Am facut dragoste cu prietena mea. Era prima data cind am facut dragoste. Totul era ok. S-a intimplat sa intre usor si fara nici un pic de singe. Dupa 2 zile ea observa citeva picaturi. Care este cauza
0
01-07-2009, ora 23:32
Nina92
Nu este medic/terapeut
Nina92
Am si eu o intrebare:Daca nu ai mai facut niciodata dragoste, esti virgina, dar s-a intamplat ceva si nu se rupe himenul, cum isi poate da partenerul seama k esti virgina pls rasuns, ms mult: : :
0
01-07-2009, ora 23:34
blackwarrior
Nu este medic/terapeut
blackwarrior
Am facut dragoste cu prietena mea. Era prima data cind am facut dragoste. Totul era ok. S-a intimplat sa intre usor si fara nici un pic de singe. Dupa 2 zile ea observa citeva picaturi. Care este cauza
0
09-07-2009, ora 13:59
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
buna
ma poti ajuta cu ceva te rog mult :((
am o problema ft mare.de putina vreme incoace
eu si cu prietenul meu ne jucam di-a zisaa asa "sexul erotic" el a dat drumu in chiloti si mai avea o pereche de şorţi pe el..eu la fel eram in şorţi si in chiloti...acum imi dau intrebarea daca tot as putea ramine insarcinata? cite % da si cite nu?????????????????? :(((((((((((((((

si inca ceva doar nu stiu cu siguranta mai sunt sau nu vrigina.inca de atunci cind si-a introdus degetul in vagin.rsp va rog la toate intrebarile
0
09-07-2009, ora 14:09
teea
Nu este medic/terapeut
teea
"sexul erotic" :)) ce amuzant suna
ok.scuza-ma !
nu! nu prea ai cum sa ramai insarcinata-presupun ca iti dai seama ca respectivii spermatozoizi ar trebui sa treaca prin lenjeria lui, prin sort...prin sortul tai, prin lenjerie si dupa toate astea sa reuseasca sa ajunga si in vagin si sa fecundeze un ovul.asta in cazul in care erai in perioada fertila.deci cam greu.
raspuns 99% sanse sa nu !
sfat: pe viitor, cand va veti mai "juca" de-a sexul folositi o metoda de contraceptie-iti recomand pezervativul.e cel mai ok din f multe puncte de vedere...te fereste de posibile sarcini si de posibile boli!
succes
0
09-07-2009, ora 14:18
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
teea

ma ajuti ft mult imi dai mess sa diskutam.am nevoie de tine
poop
0
09-07-2009, ora 14:34
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
teea
la tine mam adresat
0
09-07-2009, ora 15:59
teea
Nu este medic/terapeut
teea
ti-am trimis un mesaj cu id-ul meu de mess
0
10-07-2009, ora 11:24
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
unde mesaj?
0
10-07-2009, ora 11:27
teea
Nu este medic/terapeut
teea
am dat click pe numele tau de utilizator aici.si ai varianta sa trimiti un mesaj.:)
0
10-07-2009, ora 11:29
teea
Nu este medic/terapeut
teea
incearca sa faci si tu acelasi lucru la mine.si trimite-mi id-ul de mess
click pe numele meu(in dreptul autorului) si ti se deschide o pagina.mai jos pe pagina poti sa trimiti un mesaj.
try
0
10-07-2009, ora 23:15
guritzalili
Nu este medic/terapeut
guritzalili
Am avut relatii sexuale cu prietenul meu in penultima zi de ciclu menstrual, si nu ne-am protejat, el si-a dat drumul in mine, iar intrebarea mea este "cate sanse sunt sa raman insarcinata?".domnule dr.va rog din suflet sa imi raspundeti.Va multumesc!
0
12-07-2009, ora 17:00
Nina92
Nu este medic/terapeut
Nina92
Am o neclaritate:daca folosesti ob nepotrivit si esti virgina te poti dezvirgina eu am folosit o data ob- super, dar nu l-am suportat si nu l-am tinut mult, acu folosesc mini.multumesc de raspuns.
0
12-07-2009, ora 17:33
guritzalili
Nu este medic/terapeut
guritzalili
pt Nina92: eu zic ca ink esti virgina, si e bine ca akm ti-ai luat mini ob...asta e special pt virgine.Insa iti dau un sfat, ob-urile nu sunt bune pt sanatate, mai bine folosesti absorbante, iar ob-uri numai in cazul in care vrei sa te duci la mare si vrei sa intri in apa.Numai bine si ai grija de tn.
0
26-07-2009, ora 01:26
Deeutzu
Nu este medic/terapeut
Deeutzu
am si eu o problema :-s
prietenu meu si-a bagat-o putin in mn insa nici nu m-a durut nici placere n-am simtit :-s
a fost sex?
mai sunt virgina?
0
27-07-2009, ora 11:17
teea
Nu este medic/terapeut
teea
sunt geniale topicurile astea!
razi de te prapadesti!
cum doamne iarta-ma sa-si dea seama cineva din analiza de sange/urina daca mai esti sau nu virgina.:))
bestial
0
28-07-2009, ora 11:21
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
buna...
am din nou o problema
am trecut controlu medikal.akum ceva vreme de ud de gros si de singe
toate erau prfecte.akum ciclu la prezent chiar am.dar din c cauza imi crest burta teea?
doar tiam spus mai sus ka atunci kind mam atins de sortii baiatului putea sa ramin insarcinata?
am facut 3 testuri toate au esit numai ko linie.
ce sa fac? apropo medikul mia zis ka sunt virgina?
atunci daca imi creste burta pot fi insarcinata?
te rog ajutama kun sfat sau ku vreun raspuns..pop
mersi mult
0
28-07-2009, ora 11:52
teea
Nu este medic/terapeut
teea
pai medicul ti-a zis ca esti virgina, testele ti-au iesit negative(toate 3), ai menstruatie. NU! parerea mea este ca nu ai cum sa fii gravida.
ce intelegi prin "imi creste" burta? cum adica?poate esti balonata, poate te-ai ingrasat.iti creste burta si atat?oricum, presupun ca esti constienta ca in cazul existentei unei sarcini incepe sa-ti "creasca burta" incepand cu a 4-a luna.pana atunci nu prea se sesizeaza nici o diferenta.
eu una consider ca esti doar panicata si ca ti se "pare"...its all in your head!
0
29-07-2009, ora 19:15
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
da dar oricum imi este ft ft frica.cum adica creste burta din senin? si diminiata chiar pe nemincate e cam marisoara ;((((((((((((((((((((


teea

ajutama te rog mult!
0
29-07-2009, ora 19:24
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
da imi creste burta si am ameteli..si greturi
0
29-07-2009, ora 19:27
teea
Nu este medic/terapeut
teea
pai te-as ajuta, dar nu prea stiu cum.tot ce pot sa-ti spun este sa te calmezi! din punctul meu de vedere nu ai cum sa fii gravida!
in lipsa unui contact sexual real, luand in considerare faptul ca medicul ti-a spus ca esti virgina, avand in vedere ca exista si mentruatia si ca 3 teste de sarcina ti-au iesit negative ESTE PRACTIC IMPOSIBIL sa fii insarcinata!
faptul ca-ti "creste" burta poate sa fie din alte motive...
ti-am spus, in cazul unei sarcini burta creste dupa luna a treia-a patra.nu din prima luna
0
29-07-2009, ora 19:29
teea
Nu este medic/terapeut
teea
ok.atunci, probabil singura modalitate ca sa te asiguri ca nu esti gravida este sa iti faci o programare la ginecolog pentru un astfel de consult
alta varianta nu stiu! sincer, daca nu ai facut sex, esti virgina, 3 teste ti-au iesit negative si ai menstruatie din punctul meu de vedere nu ai cum sa fii gravida.
daca vrei sa fii sigura 110% mergi la ginecolog
0
29-07-2009, ora 19:32
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
dar ginecologul de unde vede daca sunt sau nu gravida?
0
29-07-2009, ora 19:35
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
uite in sms de mai jos care akum til voi scrie si uite ce mia rasp una
Adaugă un comentariu / răspuns
191 comentarii 1 2 34 ..... 6 7 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •