mai sunt virgina?

191 comentarii 1 23 ..... 6 7 Înainte ›
0
09-03-2009, ora 18:19
popovicivali
Nu este medic/terapeut
popovicivali
am si eu o intrebare...dle doctor la cati ani se face prima ejacuare..mie rusine de ce am scris.am 14 ani si nu mi sa intamplat...in iunie fac si sunt baiat
0
09-03-2009, ora 18:22
popovicivali
Nu este medic/terapeut
popovicivali
si imi pare rau k am scris la "mai sunt virgina" dar nu am mai gasit altundeva unde sa pot vb cu un medic specializat in asa ceva:|pe net
0
19-03-2009, ora 18:46
just4you
Nu este medic/terapeut
just4you
buna.dle doctor prietena mea a avut o problema.imi puteti spune si mie cum poti afla daca numai esti virgina.cum afli daca piatra de la san tia disparut?va rog
0
19-03-2009, ora 18:55
just4you
Nu este medic/terapeut
just4you
si poti sa fi gravida chiar daca ai piatra la san?cum iti dai seama daca esti gravida?
0
19-03-2009, ora 21:48
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
@abis: sexualizarea la baieti incepe in jurul varstei de 12 ani, insa ejacularea nu se face neaparat la aceasta varsta, ci frecvent mai tarziu. De altfel, de obicei apar mai intai polutiile, adica eliminarea de lichid spermatic in timpul noptii. Deci, trebuie sa aveti incredere si un pic de rabdare.

@just4you: virginitatea poate fi constatata cel mai simplu prin examen medical. Valoare in justitie, insa, are numai examenul medical facut de medicul legist, singurul care poate da certifacate de virginitate.

Povestea cu piatra de la san face parte din legendele folclorice.
0
19-03-2009, ora 21:53
popovicivali
Nu este medic/terapeut
popovicivali
multumesc foarte mult:D
0
20-03-2009, ora 09:45
just4you
Nu este medic/terapeut
just4you
multumesc ff mult:)
0
03-04-2009, ora 16:50
andretutz boy
Nu este medic/terapeut
andretutz boy
buna am si eu un dubiu si as vrea sa ma lamuriti daca se poate.sunt cu prietena mea de 1 an si 4 luni, knd am facut-o prima data cu ea nu ia curs sange dar a durut-o si era foarte stramba, de asemenea si pe mn ma durea, si dupa o luna eram nevoiti sa dam cu alifie sa intre pt ca durea si pe ea si pe mn la fel.a fost virgina sau nu ?ea zice k a fost...
0
11-04-2009, ora 21:38
as
Nu este medic/terapeut
as
Eu si cu prietena mea nu am facuto niciodata.Cu cateva zile in urma intr-un moment mai tandru i-am introdus degetul in vagin.Intrebarea mea este daca mai este virgina?va rog frumos sa-mi raspundeti.
0
11-04-2009, ora 21:54
as
Nu este medic/terapeut
as
am uitat sa mentionez ca a duruto putin dar nu a sangerat...VA ROG DIN SUFLET SA-MI RASPUNDETI
0
15-04-2009, ora 14:44
ann3
Nu este medic/terapeut
ann3
daca am facut sex neprotejat cu prietenul meu in penultima zi de ciclu pot ramane gravida
mentionez ca el nu a ejaculat in interiorul vaginului.
dar totusi mi-e teama sa nu raman gravida
0
24-04-2009, ora 23:42
iana.ana
Nu este medic/terapeut
iana.ana
Buna ziua, sunt ana..si in urma cu ceva vreme (1 an..iar de atunci nu am mai continuat)am facut sex neprotejat cu prietenul meu..cu toate ca el mi-a spus sa stau linistita..tot ma tem, , , am facut un test de sarcina ce a iesit negativ(la 3 zile dupa act)...si atunci cand am facut analize(generale) nu mi-a iesit ca as fi insarcinata..insa m tem foatrte tare..daca fatul a murit, sau ceva de genul acesta?si eu nu stiu..si sta acolo?...
0
24-04-2009, ora 23:46
iana.ana
Nu este medic/terapeut
iana.ana
si as vrea sa mai stiu daca infectiile vaginale, se pot descoperi la analize de urina/sange?
0
25-04-2009, ora 07:33
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
@iana.ana: Aceasta temere este absurda. Dupa un an, ati fi avut vreme si sa nasteti si sa aleptati. Cand fatul moare in uter, de regula se declanseaza nasterea unui fat mort. In plus, acest lucru este precedat de o sarcina care se observa prin marirea burtii.

@Unele (o minoritate) dintre infectiile vaginale pot fi descoperite prin analize de urina sau de sange. Modalitatea mai directa de a descoperi infectiile vaginale consta in analiza secretiei vaginale.
0
25-04-2009, ora 11:27
yo_amy
Nu este medic/terapeut
yo_amy
aceeasi intrebare!!!nici eu q prietenul meu nu am facut-o niciodata, dar mi-a introdus degetul in vagin intr-un moment mai tandru.m-a durut foarte putin si nu am sangerat.mai sunt virgina?!?!!?!?!!?!?!?
multumesc mult!!
0
25-04-2009, ora 11:29
yo_amy
Nu este medic/terapeut
yo_amy
vreau, va rog, va rog un raspuns k numai la asta ma gandesc.s-a intamplat acu 2 zile
0
25-04-2009, ora 17:49
iana.ana
Nu este medic/terapeut
iana.ana
Domnule doctor, stiu ca este off topic ceea ce o sa va intreb..insa nu mai pot astepta..
Am facut o infectie in gat, de la care, am facut infectie urinara.., asa m-i s-a spus la controlul pe care l-am facut acum cateva zile.insa, de 2 zile urinez mai des(din cauza infectiei..)..am temperatura, sete si foame continua.
Oare este diabet?mentionez ca nu am pe nimeni in fam care sa sufere de aceasta boala..si ma tem foarte rau...este gripa?sau diabet?
0
25-04-2009, ora 17:52
iana.ana
Nu este medic/terapeut
iana.ana
senzatia de sete, nu este foarte puternica insa...este...astazi..nu a fost la fel de pronuntata precum ieri...cand am consumat foarte multe lichide..
0
28-04-2009, ora 20:19
o_fata_17_ani
Nu este medic/terapeut
o_fata_17_ani
am 17 ani si cateva luni si trebuia sa am ciclu pe 22 23 luna aceasta..pana in ora actuala de vreo sapt am dureri de sani(s-au umflat) am crampe dureri de bruta exact cum ar fi sa am ciclu dar inca nu mi-a venit...ce as putea face sa imi vina mai repede? sau din ce cauza mi-a intarziat atata, mentionez ca SUNT VIRGINA si in ultima perioada am tot tinut cure de slabire..
0
13-05-2009, ora 23:40
Dam
Nu este medic/terapeut
Dam
Buna seara!
Am si eu o intrebare. am intretinut relati sexuale cu partenera bineinteles fiind virgina, a durut-o in timpul primei penetrari, dupa a fost totul ok fara nici o durere, dar fara sa curga cateva picaturi de sange. Este posibilitatea de a mai fi virgina fizic? (probabil sa aive himenul elastic, si totusi de atunci si pana acum am avut destule raporturi)? astept raspuns de preferat de la un medic. Multumesc!
0
26-05-2009, ora 19:32
TranceGirl
Nu este medic/terapeut
TranceGirl
Am si eu o intrebare..Ma numesc Cristina..si am o relatie de 2 ani..Nu am avut cu prietenul meu nici un act sexual...Insa eu pot sa ramin insarcinata..desi sunt virgina..daca si'a atins penisul de vaginul meu?!.mentionez ca sunt virgina..deoarece nu m'a penetrat...Este posibil..in general..doar din atingeri sa Te dezvirginizezi.si sa ramii insarcinata?!...Astept raspuns..Multumesc anticipat.
0
27-05-2009, ora 22:47
Dam
Nu este medic/terapeut
Dam
Se poate sa imi raspundeti si mie la intrebarea>>>> am intretinut relati sexuale cu partenera bineinteles fiind virgina, a durut-o in timpul primei penetrari, dupa a fost totul ok fara nici o durere, dar fara sa curga cateva picaturi de sange. Este posibil de a mai fi virgina fizic? (probabil sa aive himenul elastic, si totusi de atunci si pana acum am avut destule raporturi)? astept raspuns de preferat de la un medic. Multumesc!
0
28-05-2009, ora 14:32
teea
Nu este medic/terapeut
teea
TranceGirl, nu e posibil(doar din atingere) sa te dezvirgineze.cand o sa-ti pierzi virginitatea o sa stii(crede-ma).vor exista niste dureri(mai mari sau mai mici ca intensitate si ca durata), eventual va curge si un pic de sange...daca nu te-a penetrat nu prea ai cum sa ramai insarcinata.
0
28-05-2009, ora 14:33
teea
Nu este medic/terapeut
teea
Dam, la pierderea virginitatii nu este obligatoriu sa curga sange.si dac ati intretinut mai multe raporturi sexuale, nu..nu are cum sa mai fie virgina
0
13-06-2009, ora 18:09
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
am o problema si as dori ka un medik sa ma ajute...sunt la disperare.de citva timp pe chiloti am o solutie alba neplakuta.mentionez ca sunt virgina.ce
poate fi asta? mamei mii rusine sai spun.am 15 ani..dar sa merg la ginecolog si atit astept sa ma ajutati dvs.mersi anticipat
0
27-06-2009, ora 19:34
Nina92
Nu este medic/terapeut
Nina92
daca te masturbezi poti sa te dezvirginezi ast raspunsul va rog: :
0
27-06-2009, ora 23:11
teea
Nu este medic/terapeut
teea
nicoletica.s-ar putea sa fie o candida...sfatul meu este sa mergi la ginecolog.nu ai de ce sa-ti fie rusine de ginecolog asta e meseria lui -e ca si cand te-ai duce la dentist acolo te duci tot cu o problema legata de dinti-asta e meseria lui. si la varsta ta ar trebui sa comunici deja mult mai mult cu mama ta.daca nu vrei sa-i spui ei fa-ti o programare la gineco.o sa faci probabil o serie de teste cel mai probabil o lama si la fel de probabil vei lua si niste medicamente. nina da...poti depinde cu ce faci lucrul acesta.
0
28-06-2009, ora 13:41
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
dar teea sunt bolnava cu ceva daca da e grav e normal sa fie asta te rog sami rasp...am mare nevoie...apropo.am 15 ani doar am zis pai.imi cresc sinii /...am greturi.ameteli.obosiala.mii somn.dar nam avut relatii sexuale.doar prietenul meu sia introdus degetul in vagin ce poate fi asta ma ajuti ku un rasp te rog mai sunt virgina mie frica ft tare de acest lucru p-u ca acum tre in clasa a 9 si trebuie sa merg la ginecolog si daca tata si mama afla a nu sunt virgina ma omoara cu singuranta.pai daca sia introdus degetul in vagin mai sunt virgina sinii imi cres... ce se intimpla ka nu inteleg nimi daca poti si daca stii raspp te rog mult sami rsp la toate intrebarile.mersi mult
0
28-06-2009, ora 13:43
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
apropo Nina92 a intrebat daca te masturbezi poti sa te dezvirginezi ce inseamna cuvintul masturbare si daca te masturbezi cu peritza de dinti adica pe jumate.ramii virgina :
0
28-06-2009, ora 13:43
nicoletica
Nu este medic/terapeut
nicoletica
apropo Nina92 a intrebat daca te masturbezi poti sa te dezvirginezi ce inseamna cuvintul masturbare si daca te masturbezi cu peritza de dinti adica pe jumate.ramii virgina :
Adaugă un comentariu / răspuns
191 comentarii 1 23 ..... 6 7 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •