mai multe simptome

14-11-2009
cornelia radoi
Nu este medic/terapeut
cornelia radoi
buna seara!de aprox.3 ani am inceput sa ma confrunt cu diverse probleme de sanatate, mai precis de cand eram in luna a5 de sarcina cand au inceput sa ma doara picioare, mai ales stangul sa se umfle.am luat aspenter pana in in luna a 8 de sarcina (aveam si o problema de cuagulare a sangelui)si mi s-a dat hepatrombin sa ma masez pe picioare.am nascut, slava domnului am un baiat de 2 ani si 4 luni sanatos dar problemele de sanatate s-au accentuat.pe scurt am dureri in tot corpul, ma dor toate articulatiile, ba chiar si muschii, glezna stanga imi si trosneste.ma doare si spatele ingrozitor nu mai pot sa fac mai nimic ma simt ca o baba de 100 de ani, nu e zi sa nu ma doara cate ceva.am consultat 3 medici reumatoilogi am facut analize care au iesit bine am facut fizioterapie, tratament cu dexametazona, ketonal, ibuprofen.ma ung cu diverse cremedar fara rezultat.nu stiu la ce medic sa ma mai duc ca nici nu mai stiu.iau de 2 ani si detralex si pentoxifilin mi s-a spus ca am si o deficienta circulatorie.m-am intoxicat de cate medicamente iau cate 10-12 pe zi.va rog ajutati-ma ca nu mai suport durerile si neputinta.multumesc mult!
1 comentarii
0
15-11-2009, ora 14:36
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
In cazul D-voastra ar fi indicat sa mai consultati un reumatolog, care sa nu se bazeze doar pe analiza rezultatelor probelor biologice (analize).
Exista multe afectiuni reumatologice care evolueaza mult timp cu analize perfect normale; de aceea, este foarte simplu si comod sa spui unui pacient ca analizele sunt bune si nu are nimic reumatologic...
Cu stima,.
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.