mai grav decat gastrita?

24-03-2009
ella_luv_2007
Nu este medic/terapeut
ella_luv_2007
buna ziua, am si eu o problema la care as fi foarte fericita daca mi-ati raspunde.de vreo 4 zile am dureri puternice de stomac in capu pieptului, ca si cum m-ar lovi cineva cu un cutit.acum doua zile am facut o criza f puternica si am ajuns la urgente, acolo mi s-a facut o perfuzie si mi-a dat niste medicamente gen no-spa si scobutil.dar durerea nu vrea sa cedeze, ma simt din ce in ce mai rau, nu pot dormi noaptea, sunt f obosita, nu pot sta intinsa in pat deoarece ma doare f tare abdomenul si spatele sus in partea dreapta. ma puteti ajuta? ce trebuie sa fac?
va rog!
2 comentarii
0
24-03-2009, ora 06:54
ella_luv_2007
Nu este medic/terapeut
ella_luv_2007
am uitat sa mentionez ca acum 2 luni am avut helicobacter pilory dar am facut tratament si la ultimele analize a iesit negativ. e posibil sa reapara din nou? dar atunci nu avem dureri asa puternice.va rog ajutati-ma cu un sfat.
0
24-03-2009, ora 13:50
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
E posibil ca HP sa nu fi fost adus la limitele normale. Fa-ti endoscopie sa stii exact ce se vede in stomac. Pana atunci bea ceai de coaja de stejar, o lingurita fiarta 4-5 minute, caldut, inghitiuri mici. No spa poti sa iei pentru durere, dar trebuie sa afli ce intretine toate astea si numai prin endoscopie poti afla (sa-ti recolteze tot atunci ptr HP, sau din scaun, la un laborator serios). Sanatate deplina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.