macmiror ovule

08-02-2011
laura@rm
Nu este medic/terapeut
laura@rm
Am luat de 5 zile macmiror ovule la indicatia medicului ginecolog, pentru o candidoza ce ma chinuie, si am intrerupt de ieri. Ultima data dupa ce am utilizat ovulul, am avut dupa o ora niste dureri groaaazniceeeeeeeeee de ovare, de fapt toata zona pubiana, probabil ca este o raceala, pentru ca am stat si in frig. Am evitat frigul si au disparut imediat durerile; am masat zona cu diclofenac gel si as vrea sa stiu daca mai pot folosi macmiror ovule azi. Mentionez ca o seara nu le-am mai utilizat, pot sa isi piarda din efect? tratamentul fiind pentru 10 zile, le mai pot folosi in cazul infectiei urinare? as putea folosi pentru raceala asta si macmiror pastile?
2 comentarii
0
09-02-2011, ora 22:28
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
1. Da, puteti folosi ovule azi.
2. Nu, abaterea a o zi sau doua nu va altera efectul.
3. Da, se folosesc independent de eventuala infectie urinara.
4. Folositi pastile numai cu avizul doctorului dv. Spre deosebire de ovule, pastilele pot avea reactii adverse considerabile.
0
16-02-2016, ora 20:09
ema_s43
Nu este medic/terapeut
ema_s43
Buna seara.
Va rog sa-mi spuneti, daca este posibil sa fac alergie de la Macmiror crema.Deoare-ce, la prescriptia medicului ginecolog, am dat cu crema aseara, iar azi cind m-am uitat, labiile mici sint mai rosii decit erau deja, inclusiv uretra.Nu stiu ce sa fac, sa mai folosesc sau nu.Mentionez ca nu am scurgeri, Papanicolau a iesit ok, dar secretia nu mi-a facuto, spunind ca nu este cazul.Desi aveam o roseta pe labiile mici.Va rog o parere, un sfat. Mentionez ca sint la menopauza.Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.