macmiror complex pt barbati: cum se aplica, de cate ori, ce cantitate?

20-02-2009
BMA
Nu este medic/terapeut
BMA
Buna ziua,
Recent am fost cu prietena mea la ginecolog si ne-au fost prescrise niste medicamente. doctorul a spus ca pt mine trebuie Metronidazol si un unguent "toate bune si frumoase pana aici", am cumparat cele prescriese si am o nelamurire: macmiror complex unguent nu are prospect si pt barbati cum aplic, ce cantitate aplic, de cate ori pe zi...
5 comentarii
0
21-02-2009, ora 18:13
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Macmiror crema vaginala de obicei e pentru femei.Poate este pentru prietena ta.Dar la urma urmei compozitia cremei conteaza, te poti unge si tu de doua ori pe zi cate putin, in strat subtire.Daca barbatii primesc tratament cu Macmiror comprimate, de ce nu s-ar putea utiliza si crema.
0
21-02-2009, ora 21:41
BMA
Nu este medic/terapeut
BMA
Habar nu am! tocmai de-aia am cautat un raspuns aici! eu am luat reteta, m-am dus la farmacie am dat reteta si am primit unguentul asta si un set de pastile Metronidazol! ca tot a venit vb de aceste pastile, este normal sa ai stare de greata si ameteala de la ele??
0
22-02-2009, ora 07:30
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, Metronodazol are printre reactiile adverse greata, durerile de burta, durerile de cap, ameteala.
0
05-10-2010, ora 16:23
mgabitza90
Nu este medic/terapeut
mgabitza90
Buna ziua. Inainte de folosirea cremei vaginale Macmiror trebuie facuta spalatura vaginala? Si mie mi-a fost data aceasta crema pt partener (de catre medicul ginecolog) dar cred k o voi folosi si eu.
Multumesc
0
07-10-2010, ora 19:56
Remicade
Nu este medic/terapeut
Remicade
Nu e obligatoriu 100%.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Iritație în zona genitală - cauze și tratament
  •