Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Vizitarea site-ului implică acceptarea cookies-urilor. Citește mai multe
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

ma ustura penisul cand urinez

24-07-2008, ora 21:13
Autor: JohnDoe
Salut!

Acum vreo 3 zile m-am trezit noaptea si cand am urinat m-a usturat penisul. Dimineata la fel. Apoi mi-a trecut. Dupa 2 zile din nou la fel m-am trezit noaptea si cand am urinat m-a usturat penisul. Dimineata la fel.

Cu vreo 2 zile iniante de a ma ustura prima oara am vazut pe varful penisului un punct mic de unde curgea singe. In aceeasi noapte am avut un contact sexual cu prezervativ.
In nici una din zilele cand m-a usturat penisul nu am am avut contacte sexuale si nici dupa prima cand m-a usturat prima oara.

Ce trebuie sa fac?
8 comentarii
24-07-2008, ora 00:00
Inca ceva. Pe penis nu am observat nimic suspect arata normal. O singura diferenta ar fi ca acum imi vine sa ma duc sa ma urinez mai des ca de obicei si cand urinez nu iese prea mult.
24-07-2008, ora 00:00
Autor: morena1r
Nimic grav,JohnDoe.O simpla infectie urinara.Ia de la farmacie niste Norfloxacin,2 tablete/zi(o tableta seara una dimineata)cam 5 zile,chiar daca simptomele dispar.Sau,mergi si fa un examen de urocultura si mergi cu antibioticul tintit din antibiograma.Dar Norfloxacinul este med cel mai indicat in infectie urinara.Poti sa iei cu incredere.Si inca ceva:in perioada in care iei pastilele incearca sa bei 1-1,5 l apa pe zi,pt ca urinand mai des se curata mai bine caile urinare.
01-08-2008, ora 00:00
Am fost la doctorita de familie am dus o proba si mi-a Norfloxacin o saptamina. Mi-a spus acelasi lucru ca si tine. Mersi!
08-01-2009, ora 00:39
Autor: leonard123
salut aceiasi problema o am si eu de 4 zile nu stiu ce sa iau cand urinez ma ustura penisul si am si mici scurgeri de urina banuiesc.....stie cineva ce sa iau ....? ar fi util un raspuns cat mai repede .Multumesc anticipat!
15-02-2010, ora 03:58
salut ,am si eu o problema ,ma ustura penisul cand urinez ,dar ma ustura ceva mai tare cand termin de urinat,ce se intampla ,am inpresia de a urina aproximativ din 5 in 5 min,ce tre sa fac Dnl Doctor ??stiti iubita mea ,are probleme vaginale ,are dureri insuportabile ,si are aceeasi simtoma ,cu urinatul ,este posibil sa fie o boala ,ce am luato de la ea ,se poate trata ?la ea este ceva mai grav .....
15-06-2010, ora 10:21
Autor: ionut_ene
salut am si eu o problema cand imi belesc penisu ma ustura

ce sa fac ?
06-10-2013, ora 01:49
Autor: ionel27
salut.am o problema si eu, cand urinez ma doare penisul si urinez des, si raman cu o durere de penis ceva timp asta se intampla seara.multumesc
08-10-2013, ora 21:13
Autor: vikitoria
Ionel27 poate fi o infectie urinara.dute la medicul de famile sa iti dea un bilet de trimitere pentru o analiza de urina. pana atunci incearca sa bei cat mai multe ceaiuri.seara inainte de culcare tineti picioare in apa calda/fierbinte cu sare cam 10-15 min.
Adaugă un comentariu / răspuns