ma ustura penisul cand urinez

24-07-2008
JohnDoe
Nu este medic/terapeut
JohnDoe
Salut!

Acum vreo 3 zile m-am trezit noaptea si cand am urinat m-a usturat penisul. Dimineata la fel. Apoi mi-a trecut. Dupa 2 zile din nou la fel m-am trezit noaptea si cand am urinat m-a usturat penisul. Dimineata la fel.

Cu vreo 2 zile iniante de a ma ustura prima oara am vazut pe varful penisului un punct mic de unde curgea singe. In aceeasi noapte am avut un contact sexual cu prezervativ.
In nici una din zilele cand m-a usturat penisul nu am am avut contacte sexuale si nici dupa prima cand m-a usturat prima oara.

Ce trebuie sa fac?
11 comentarii
0
24-07-2008, ora 00:00
JohnDoe
Nu este medic/terapeut
JohnDoe
Inca ceva. Pe penis nu am observat nimic suspect arata normal. O singura diferenta ar fi ca acum imi vine sa ma duc sa ma urinez mai des ca de obicei si cand urinez nu iese prea mult.
0
24-07-2008, ora 00:00
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Nimic grav, JohnDoe.O simpla infectie urinara.Ia de la farmacie niste Norfloxacin, 2 tablete/zi(o tableta seara una dimineata)cam 5 zile, chiar daca simptomele dispar.Sau, mergi si fa un examen de urocultura si mergi cu antibioticul tintit din antibiograma.Dar Norfloxacinul este med cel mai indicat in infectie urinara.Poti sa iei cu incredere.Si inca ceva:in perioada in care iei pastilele incearca sa bei 1-1, 5 l apa pe zi, pt ca urinand mai des se curata mai bine caile urinare.
0
01-08-2008, ora 00:00
JohnDoe
Nu este medic/terapeut
JohnDoe
Am fost la doctorita de familie am dus o proba si mi-a Norfloxacin o saptamina. Mi-a spus acelasi lucru ca si tine. Mersi!
0
08-01-2009, ora 00:39
leonard123
Nu este medic/terapeut
leonard123
salut aceiasi problema o am si eu de 4 zile nu stiu ce sa iau cand urinez ma ustura penisul si am si mici scurgeri de urina banuiesc.stie cineva ce sa iau.? ar fi util un raspuns cat mai repede.Multumesc anticipat!
0
15-02-2010, ora 03:58
douglasmarian
Nu este medic/terapeut
douglasmarian
salut, am si eu o problema, ma ustura penisul cand urinez, dar ma ustura ceva mai tare cand termin de urinat, ce se intampla, am inpresia de a urina aproximativ din 5 in 5 min, ce tre sa fac Dnl Doctor ??stiti iubita mea, are probleme vaginale, are dureri insuportabile, si are aceeasi simtoma, cu urinatul, este posibil sa fie o boala, ce am luato de la ea, se poate trata ?la ea este ceva mai grav.
0
15-06-2010, ora 10:21
ionut_ene
Nu este medic/terapeut
ionut_ene
salut am si eu o problema cand imi belesc penisu ma ustura

ce sa fac ?
0
06-10-2013, ora 01:49
ionel27
Nu este medic/terapeut
ionel27
salut.am o problema si eu, cand urinez ma doare penisul si urinez des, si raman cu o durere de penis ceva timp asta se intampla seara.multumesc
0
08-10-2013, ora 21:13
vikitoria
Nu este medic/terapeut
vikitoria
Ionel27 poate fi o infectie urinara.dute la medicul de famile sa iti dea un bilet de trimitere pentru o analiza de urina. pana atunci incearca sa bei cat mai multe ceaiuri.seara inainte de culcare tineti picioare in apa calda/fierbinte cu sare cam 10-15 min.
0
13-07-2017, ora 08:13
Gabriel la.
Nu este medic/terapeut
Gabriel la.
Ajutor si eu am aceiasi problema M-am trezit intr-o dimineata a ma duc sa urinez dupa ce am urinat ma usturat capul penisului si in timp ce urnam ma ustura
Si ma durea mai sus de de penis am uitat cum se numeste partea aia, era sa uit am 14 ani si ma masturbez de la 13 ani , voi ce spuneti sa iau Norfloxacin e bun si pentru copii de 14 ani daca nu ce sa iau ???
0
11-10-2017, ora 22:33
iordanmihai
Nu este medic/terapeut
iordanmihai
Buna ziua domnule doctor,
Am o problema cu care ma confrunt ce ceva timp(aproximativ 4luni).Am o roseata pe, penis care ma jeneaza.Am mancarimi (mai ales cand este in erectie) si dureri in timpl actului sexual.
Am fost la medicul dermatolog in urma cu 2 luni si mi-a pus acest diagnostic "Balanita candidozica'".Am urmat tratamentul prescris si anume: Tragoven unguent 1saptamana dupa care Travocort unguent 1saptamana.In tot acest timp ma spalam si clateam cu o solutie de apa cu bicarbonat.Dupa acest tratament simtomele de mancarime au mai scazut in intensitate dar nu au disparut si nici roteata nu a dispartu deloc.
Am incercat mai multe unguente (Cutaden, Betadine, Canesten 3 saptamani )dar nu vad nici-o ameliorare.In acest moment incerc Clotrimazol Atb 10mg/g dar nu este nici-un semn bun ca as scapa de chin.
Tin sa subliniez faptul ca sunt casatorit, nu am nici-o alta relatie sexuala decat cu sotia mea, folosesc prezervativul si tin o igiena intima stricta. A fost si sotia mea la ginecologie a facut analize si ea nu are nimic.Am inceput sa am si usturime cand urinez.
Sunt convins ca pana acum nu am folosit tratamentul cuvenit acestei afectiuni.
Va rog sa ma ajutati a-mi recomanda un tratament eficient.
Va multumesc.
0
29-11-2017, ora 22:39
Saluuut
Nu este medic/terapeut
Saluuut
Salut ! Am și eu o problema, când mă pis, sa zic așa, mi se umfla penisul într-o parte a vârfului și când termin se desumfla...De ce ?? Am problema asta de vreo 4 ani
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •