ma simt urata, am 80 kg si 165 cm

11-01-2008
monik-maia
Nu este medic/terapeut
monik-maia
buna sunt monik shi vreau sa va rog sa imi dati un sfat sau o dieta pentru a sbi.am 21 de ani 165 shi 80kg, ma simt oribila pentru varsta mea, intr-adevar am nascut acum 4 luni dar asa de mare eram shi inainte, ce sa fac poate asi avea probleme cu sanatatea( ma refer la glanda )va rog sa ma informati ce ar trebui sa fac sa revin la normal, m-am ingrasat asa dupa un an de anticonceptionale shi de atunci nu mai reusesc sa dau inapoi
ce sa fac mi-am starnit ceva?
va rog nu ma uitati shi datimi shi mie un raspuns
4 comentarii
0
11-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cauta pe google.: M:BILIC .a scris o carte foarte practica pentru modul de veata si alimentar.
masura...in toate este mama succesului.
1
12-01-2008, ora 00:00
Greece woman2
Nu este medic/terapeut
Greece woman2
sport cat poti si bineinteles dupa ce-ti permite medicul ca ai spus ca ai nascut de4luni
0
12-01-2008, ora 00:00
monik-maia
Nu este medic/terapeut
monik-maia
va multumesc ca nu ati trecut cu vederea problema mea am sa incerc staul dumneavoastra
va multumesc din nou o zi cat mai buna
0
15-03-2008, ora 00:00
taga
Nu este medic/terapeut
taga
incearca acum sa dai jos, pt ca mai tarziu este mai greu, cartea dr BILIC am cumparat-o ieri este foarte buna are de toate nutritie, pshihologie te ajuta sa te ambitionezi si sa incerci sa-ti schimbi modul de viata, eu am 38 de ani am nascut primul copil la 24 ani si am ramas cu 25 kg in plus pe care nu le-am dat jos dimpotriva am mai pus vreo 5 kg iar acum ma chinui cu tot felul de diete.SUCCES
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Unde se duce grăsimea atunci când slăbim?
  • Interacțiunile sociale ar putea fi influențate de dorința de a slăbi
  • Aplicații care ajută persoanele supraponderale să reziste tentațiilor alimentare
  • Balon intragastric ce poate fi înghițit - cea mai recentă armă împotriva obezității
  • Cât de eficient este sportul pentru scăderea în greutate la femei?
  • Sărbătorile vă afectează greutatea? Cântarul nu vă spune chiar totul
  • Cum să găsești voința pentru a slăbi
  •