ma simt rau, greturi, fara pofta de mincare, ameteli, oboseala cronica

24-10-2005
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Intimplator am gasit site-ul dv. si nu ma mai pot dezlipi de el, el f interesant si util tuturor. Va felicit !
Problema mea este una de sanatate. Acum citeva luni am inceput sa ma simt rau, greturi, fara pofta de mincare, ameteli, oboseala cronica. Am facut analize pt ficat...TGP-121, TGO-62, GGt-119. Nu sint consumatoare de alcool. Diag. HEPATITA CRONICA ACTIVA TOXICA si STEATOZA HEPATICAsi in urma endoscopiei...si GASTRODUODENITA.
Fac trat.cu LAGOSA 2 cp. pe zi si REDIGEST 3 cp. pe zi si OMERAN pe care nu l-am luat inca.
Sint zile cind nu pot minca nimic nici macar o fructa sau o rosie...nici o felie de piine. Cind am spus acest lucru d-rei prof. dr. m-a privit cu suspiciune spunind ca e poate ceva psihic. am mers si la psihiatru, dar nu am nimic. Va rog din suflet sa ma indrumati cui sa ma mai adresez, ce analize sa mi fac?? Am o situatie dificila, dca eu sint bolnava nu are cine sa se ocupe de copii si de mamica mea grav bolnava.
Va multumesc ca ati avut rabdare sa cititi si sper...sa-mi raspundeti. Va doresc sa nu fiti niciodata bolnavi.
2 comentarii
0
24-10-2005, ora 00:00
ForumVechi
Nu este medic/terapeut
ForumVechi
Dupa informatiile pe care ni le-ti furnizat (TGO, TGP, GGT) nu va putem confirma sau infirma diagnosticul de hepatita cronica activa toxica (valorile crescute ale acestor transferaze hepatice se intalnesc intr-un numar crescut de afectiuni hepatice). Un lucru pe care NU ar trebui sa il temporizati este tratamentul gastroduodenitei care complica si mai mult acuzele digestive pe care ni le semnalati. Daca situatia nu se imbunatateste sub tratamentul indicat dumneavoastra veti hotari daca va veti reinterna sau eventual veti cere parerea si altui medic gastroenterolog.
0
31-07-2010, ora 19:07
ndf2010
Nu este medic/terapeut
ndf2010
Buna ziua!Am o problema care sper sa nu fie una grava.De cateva saptamani ma confrunt cu o stare accentuata de oboseala.Oricat de mult as dormi, dimineata si toata ziua ma simt extrem de obosita, epuizata, chiar daca mare lucru nu fac pe parcursul zilei in aceasta perioada.Pe langa asta am mereu stari de greata, uneori de cateva ori pe zi.Nu cred ca sunt simptomele unei sarcini.Va multumesc si sper sa ma ajutati cu un raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Primul test de screening pentru depistarea oboselii cronice
  • Sportul și psihoterapia ameliorează oboseala pacienților cu cancer
  • De ce apare greața în sarcină?
  • Nu ai poftă de mâncare? Fii invitatul tău la masă
  • Oboseala de după-amiază ar putea avea legătură cu sistemul de recompensă de la nivel cerebral
  • De ce mă simt obosit tot timpul?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Obosit tot timpul - cauze medicale frecvente
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  •