ma puteti ajuta?

09-10-2006
mmona
Nu este medic/terapeut
mmona
ma numesc monica, am 21 de ani si sunt din bucuresti.am urmatoare nelamurire:e ceva ce ma obsedeaza foarte tare...de aproape un an simt in partea stanga a spatelui in zona plamanilor), un fel de jena, arsura...care parca ma oboseste uneori, si simt nevoia sa ma intind.avand in vedere ca am fost de doua ori la control la plamani, printre care o data si la medsana, si mi-au spus ca nu am nimic la plamani, ceea ce au constatat prin consultatie, spunandu-mi ca nu are rost sa ma radiez de acum.alaturi de "arsura"asta din spate mai am o durere a stomacului, o senzatie de "foame dureroasa", dar se intampla mai ales dupa ce mananc.analize ale sangelui le-am facut, si au iesit bune, mai putin calciul si fierul, iar vsh-ul a fost 16/h.durerile nu sunt puternice, insa ma obsedeaza gandul ca as putea avea ceva grav, si sunt foarte speriata.se poate sa am ulcer?va multumesc din suflet, si astept raspunsul dvs!
1 comentarii
0
17-01-2007, ora 00:00
sandel
Nu este medic/terapeut
sandel
salut...si eu am tot varsta ta.si am o problema asemanatoare...numai k la mine durerea este in capul pieptului...o durere surda...kre nu poate fi localizata.am inteles k in cazul ulcerului durerea poate aparea si in spate, , , la plamani, coloana, etc.Eu am facut radioscopie cu bariu si mi-a reiesit ulcer duodenal activ.Te sfatuiesc sa faci acelasi lucru din moment ce acuzi arsuri la stomac.Analizlele le poti face la spital sau policlincici, in general locuri dotate cu apratura speciala.Pretul este mic...iti trebuie doar bariu (4-5 ron) si km atat.Succes si sper sa nu fie nimic grav.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici